Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Siatkarze na śniadaniu u premiera

0
Podziel się

Trwa zamieszanie wokół polskich siatkarzy. Niestety nie sportowe.

Siatkarze na śniadaniu u premiera
(PAP/Radek Pietruszka)
bDziNwuZ

Premier Donald Tusk przyjął na uroczystym śniadaniu złotych medalistów mistrzostw Europy w siatkówce. W imieniu prezydenta szef rządu odznaczył sportowców.

Kapitan reprezentacji Paweł Zagumny powiedział, że podczas śniadania Donald Tusk szczegółowo wypytywał o grę na mistrzostwach. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy - Piotr Gruszka (na zdjęciu z premierem Donaldem Tuskiem) zdradził, że na spotkaniu panowała luźna atmosfera.

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak poinformował wcześniej, że prezydent upoważnił Donalda Tuska do wręczenia odznaczeń siatkarzom. Stasiak tłumaczył, że prezydent ma dużo obowiązków i trudno byłoby zmieniać mu kalendarz spotkań.

bDziNwvb

_ - Odznaczenia zostały przyznane. (...) Pan prezydent zdecydował, że upoważni pana premiera do wręczenia tych odznaczeń. Poprosił pana premiera, aby w imieniu pana prezydenta wręczył odznaczenia naszym sportowcom, dlatego że ich sukces jest niepodważalny, trzeba ich uhonorować _ - powiedział Stasiak w radiowych _ Sygnałach Dnia _.

Graś potwierdził w Radiu ZET, że do szefa Kancelarii Premiera dotarła prośba o wręczenie odznaczeń. _ - My jesteśmy zawsze otwarci na współpracę z Kancelarią Prezydenta _ - zadeklarował rzecznik rządu.

Siatkarze, którzy w niedzielę w Izmirze pokonali reprezentację Francji zdobywając pierwszy raz w historii mistrzostwo Europy, wrócili w poniedziałek do kraju. W Warszawie powitani zostali na Placu Defilad przez kilka tysięcy osób.

W poniedziałek wieczorem z mistrzami Europy miał się spotkać prezydent Lech Kaczyński, który przyznał im odznaczenia państwowe. Jednak wieczorem prezydencka kancelaria poinformowała, że spotkanie odwołane zostało przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Według PZPS powodem było opóźnienie przylotu ekipy ze Stambułu do Warszawy.

bDziNwvh
bDziNwvC
wiadomości
pap
KOMENTARZE
(0)