Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siedlce: PO w Siedlcach przedstawiła program wyborczy

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska w Siedlcach przedstawiła w sobotę swój program w
wyborach samorządowych. "Siedlce nowoczesne i wolne od absurdów" - to hasło Platformy i kandydata
PO w wyborach na prezydenta Siedlec Mariusza Dobijańskiego.

Platforma Obywatelska w Siedlcach przedstawiła w sobotę swój program w wyborach samorządowych. "Siedlce nowoczesne i wolne od absurdów" - to hasło Platformy i kandydata PO w wyborach na prezydenta Siedlec Mariusza Dobijańskiego.

Dobijański mówił w sobotę na konferencji prasowej, że program PO dla Siedlec został stworzony z myślą o najbliższych ośmiu latach.

Platforma w kwestii oświaty zakłada, że należy kształcić "z myślą o przyszłości ucznia", gwarantuje rodzicom udział w rozwoju i decydowaniu o szkole wspólnie z pedagogami, zapewnia też, że wybuduje nowe szkoły.

Platforma deklaruje również, że będzie wspierała powstawanie oddziałów żłobkowych w przedszkolach, chce budować sale gimnastyczne i wyposażać szkoły w nowoczesne środki gimnastyczne.

W kwestii służby zdrowia, Platforma deklaruje utrzymanie dwóch szpitali w Siedlcach, chce zapewnić więcej specjalistów i usług medycznych oraz lepszą bazę Szpitala Miejskiego. PO deklaruje, że wybuduje Izbę Wytrzeźwień i uruchomi Medyczne Kioski Elektroniczne.

Platforma chce też zdynamizować rozwój budownictwa komunalnego i socjalnego oraz realizację programu budownictwa społecznego STBS. Działacze Platformy chcą też dokończyć opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Dobijański podkreślał, że Platforma chce zapewnić przejrzysty, otwarty i elastyczny rynek zatrudnienia. PO deklaruje m.in. stworzenie miejskiego programu praktyk i staży w firmach siedleckich oraz miejskiej giełdy pracy, ułatwienia dla osób starszych w znalezieniu pracy.

Politycy PO w Siedlcach deklarują, że zapewnią firmom pełnomocnika w urzędzie, pomogą skorzystać z bezzwrotnej dotacji do 40 tys. dla nowych przedsiębiorstw oraz uwolnią rynek od koncesji i ograniczeń.

Platforma planuje powstanie całodobowego monitoringu ulicznego w centrum miasta i na osiedlach oraz wybudowanie profesjonalnego Aquaparku oraz rozszerzenie mapek ścieżek rowerowych.

Kolejne pomysły PO to: opracowanie strategii promocji Siedlec na lata 2011-2020, wdrożenie systemu informacji miejskiej oraz wzmocnienie promocji Siedlec poza granicami kraju.(PAP)

mrr/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)