Notowania

katastrofa w smoleńsku
11.09.2010 14:33

Sikorski: "Kaczyński już zdecydował, kto jest winny katastrofy"

Prezes PiS zrobił to zanim prokuratura zakończyła prace.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Prezes PiS zażądał by m.in. prezydent Komorowski, premier Tusk oraz właśnie szef MSZ, zeszli ze sceny politycznej. Jego zdaniem ponoszą odpowiedzialność za katastrofę smoleńską.

Skoro prezes PiS już zdecydował kto jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską, choć prokuratura i komisja nie zakończyły pracy, to jest problem Jarosława Kaczyńskiego - tak Radosław Sikorski odniósł się do apelu prezesa PiS.

O tym, że Tusk, Komorowski i Sikorski - a także szef MON Bogdan Klich i szef kancelarii premiera Tomasz Arabski - powinni zejść ze sceny politycznej _ raz na zawsze _, Kaczyński powiedział w piątek podczas Zgromadzenia Obywatelskiego ws katastrofy smoleńskiej. Szef PiS mówił o tym w kontekście odpowiedzialności politycznej i moralnej za tę katastrofę.

_ - Prezes Kaczyński już zdecydował, kto jest odpowiedzialny, zanim komisja badania wypadków lotniczych ustaliła ostateczną wersję swojego raportu i zanim polska prokuratura wykonała swoją pracę. Myślę, że to jest problem prezesa Kaczyńskiego _ - powiedział Sikorski dziennikarzom w Brukseli.

_ - Ale my nikogo nie eliminujemy z polityki _ - zaznaczył szef dyplomacji, apelując do dziennikarzy, by sami wyciągnęli wnioski, czy metoda Jarosława Kaczyńskiego _ jest uprawniona w polityce _.

fot: PAP/Leszek Szymas006b0069 _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/poslowie;pis;przed;palacem;prezydenckim,galeria,4231,0.html)Prezes PiS mówił podczas Zgromadzenia Obywatelskiego ws. katastrofy w Smoleńsku, że poziom egzekwowania odpowiedzialności politycznej i moralnej w różnych państwach jest różny. _ Ale tu chodzi o odpowiedzialność za największą tragedię po 1945 roku _ - dodał.

_ - I jeśli mamy być państwem demokratycznym, państwem prawa, państwem elementarnej sprawiedliwości, to w Polsce ta odpowiedzialność, odpowiedzialność moralna i polityczna, której efektem musi być pozbawianie stanowisk, a w tym wypadku także pełne zejście z politycznej sceny, musi być wyegzekwowane _ - powiedział Kaczyński.

_ - Niezależnie od wyników badań, o których tutaj mówimy, tacy ludzie jak Donald Tusk, jak Bronisław Komorowski, jak Radosław Sikorski, jak Bogdan Klich, (...) jak Tadeusz Arabski muszą zejść z polskiej sceny politycznej raz na zawsze _ - oświadczył szef PiS, myląc imię ministra Arabskiego.

Na piątkowym spotkaniu rozdano memoriał pt. _ Polityczne tło katastrofy smoleńskiej _, którego konkluzje mówią, że nie doszłoby do katastrofy, gdyby nie polityka Donalda Tuska, polegająca na _ dyskredytowaniu Lecha Kaczyńskiego i oszczędzaniu na bezpieczeństwie najważniejszych osób w państwie _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t95532.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mocne;slowa;prezesa;pis;oni;musza;zejsc;ze;sceny,94,0,673886.html) Mocne słowa prezesa PiS: Oni muszą zejść ze sceny Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd wciąż próbuje walczyć z prezydentem, nawet jeśli on nie żyje. Na spotkaniu przedstawiono też memoriał ws. katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t110499.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;dama;wybiera;sie;na;pielgrzymke;do;smolenska,147,0,673683.html) Pierwsza Dama wybiera się na pielgrzymkę do Smoleńska Także prezydent Komorowski _ całym sercem i całą duszą _ popiera inicjatywę bliskich 28 ofiar, którzy chcą zabrać krzyż na miejsce katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przepychanki;pod;krzyzem;-;poslowie;pis;zlozyli;kwiaty,199,0,673479.html) Przepychanki pod krzyżem - posłowie PiS złożyli kwiaty _ Tu jest Polska! Jarek, Jarek! _ - skandowali ludzie zebrani na Krakowskim Prz
Tagi: katastrofa w smoleńsku, PiS, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz