Notowania

Sikorski: Nie powinniśmy przejmować śledztwa od Rosjan

Minister odpowiada na zarzuty stawiane przez PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Adam Lipińskiz PiS pytał, dlaczego nie zastosowano procedury dającej możliwość prowadzenia śledztwa przez państwo, do którego należy samolot wojskowy.

_ - Nie widzę powodów do niepokoju o losy tego dochodzenia _ - skomentował te wątpliwości minister spraw zagranicznych

_ - Dziwią mnie trochę głosy, że to my powinniśmy przejąć śledztwo. Wtedy mielibyśmy z kolei nasz polski problem w dostępie do miejsca, do dowodów, do świadków, co mogłoby być równie trudne. A przecież w tej chwili mamy polskich członków zarówno tej ekipy, która ustala przyczyny katastrofy, jak i udział (w śledztwie) polskich prokuratorów _ - powiedział minister.

Z kolei na swoim blogu Marek Jurek, kandydat Prawicy RP na prezydenta, potępił rząd za to, że odrzuca postulaty prawicowych polityków, by ubiegać się o przejęcie śledztwa.

Czytaj więcej o śledztwie po katastrofie w Smoleńsku:

* [ Brak dowodów, by wywierano presję na pilotów ]( http://news.money.pl/artykul/brak;dowodow;by;wywierano;presje;na;pilotow,211,0,608979.html )
* [ Śledztwo w Smoleńsku zakończone ]( http://news.money.pl/artykul/sledztwo;w;smolensku;zakonczone,148,0,610708.html )
* [ Przyczyny katastrofy: Co już wiemy? ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;co;juz;wiemy,195,0,610243.html )
* [ Śledztwo w sprawie katastrofy zbada komisja ]( http://news.money.pl/artykul/sledztwo;w;sprawie;katastrofy;zbada;komisja,250,0,614138.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz