Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski o Kaczyńskim: Polityka to nie wykrzykiwanie bólu

0
Podziel się

Minister spraw zagranicznych komentuje list prezesa PiS.

Sikorski o Kaczyńskim: Polityka to nie wykrzykiwanie bólu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgpeoUR

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski jest zdania, że prezes PiS Jarosław Kaczyński _ prowadzi politykę, jakby był dysydentem w niedemokratycznym kraju _. Szef MSZ podkreślił, że polityka _ to nie wykrzykiwanie swojego bólu _, ale prowadzenie realnych działań.

Sikorski odniósł się m.in. doartykułu prezesa PiS pt. _ Sojusznicy i wartości _, który został skierowany do polityków i środowisk opiniotwórczych na świecie oraz do eurodeputowanych i ambasadorów akredytowanych w Polsce. Kaczyński m.in. ostrzega w nim, że Rosja systematycznie odbudowuje swoją strefę wpływów, jednocześnie ocenia, że maleje zaangażowanie USA w Europie.

W ocenie szefa polskiej dyplomacji, informowanie przez lidera Prawa i Sprawiedliwości ambasadorów o stanowisku jego partii jest _ dziwne _, _ jakby ambasadorowie nie mogli do niego przyjść i zapytać _. _ - Tradycyjnie opozycja nie prowadzi polityki tylko PR, o który nas oskarża _ - dodał Sikorski w porannym programie TVP1

bEgpeoUT

Jak mówi szef MSZ polityka to _ nie jest wykrzykiwanie swojego bólu i narzekanie na sąsiadów czy sojuszników, że nie dość robią dla nas, po naszej myśli _, ale _ prowadzenie realnych działań, które zmienią korelacje sił wokół nas _. _ P- roponuję byśmy mówili o polityce zagranicznej, a nie o PR-ze i publicystyce prezesa Kaczyńskiego. Mówmy o rzeczach poważnych _ - stwierdził minister.

Zdaniem Sikorskiego, _ zastanawianie się codziennie, nad tym, co danego dnia powiedział prezes Kaczyński, jest jałowe . Według niego, w polskiej polityce zagranicznej _ dzieją się ważne rzeczy _. _

_ - Prezydent Bronisław Komorowski jest na Krymie, gdzie ma miejsca ważna konferencja, na której być może rozstrzygną się losy negocjacji ukraińsko-unijnych na wiele miesięcy. Minister obrony narodowej Bogdan Klich jest w Stanach Zjednoczonych, rozmawia o przyszłości zaangażowania amerykańskiego w Polsce. Ja byłem w Nowym Jorku na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, widziałem się z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Premier Donald Tusk przyjął wczoraj premiera Ukrainy. Byłem w Mołdawii _ - wymieniał szef polskiej dyplomacji.

O CZYM PISAŁ KACZYŃSKI

bEgpeoUZ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t45469.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;prezesowi;pis;dopalacze;nie;sluza,155,0,683675.html) Zwoliński: Prezesowi PiS dopalacze nie służą - Obrażają to się panny służące, mawiano w tak zwanych dobrych domach. Jarosławowi Kaczyńskiemu jak przystało na rasowego polskiego polityka najwyraźniej obca jest ta zasada. U nas na politycznych szczytach nie liczą się pojedynki na pomysły i argumenty, ale na gombrowiczowskie miny. Kto kogo upupi ten górą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t111780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/list;kaczynskiego;przyjazni;nie;buduje;sie;poprzez;egoizm,134,0,683910.html) List Kaczyńskiego: Przyjaźni nie buduje się poprzez egoizm Prezes PiS ostrzega, że Rosja odbudowuje swoją strefę wpływów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t18678.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;pyta;czy;prezes;pis;jest;na;proszkach,111,0,684655.html) Sikorski pyta: Czy prezes PiS jest na proszkach? Szef MSZ krytykuje artykuł Jarosława Kaczyńskiego adresowany do ambasadorów.
bEgpeoVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)