Notowania

kampania wyborcza
06.09.2011 11:46

Sikorski pyta PiS o Białoruś: Chwalicie Łukaszenkę?

- Karygodny wybryk, który powinien mieć konsekwencje polityczne - tak minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował wypowiedź kandydata PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*_ - Karygodny wybryk, który powinien mieć konsekwencje polityczne _ - tak minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował wypowiedź kandydata PiS na senatora Janusza Sanockiego na temat Białorusi. *

Wypowiedź kandydata PiS przytoczyła wtorkowa _ Gazeta Wyborcza _. _ - Sytuacja na Białorusi przedstawiana przez polskie media jest wypaczona. Łukaszenka zaprowadził w kraju porządek, nie pozwolił rozkraść przemysłu, zapewnił wzrost gospodarczy _ - miał powiedzieć o białoruskim prezydencie Sanocki.

Według gazety, na początku roku Sanocki wystąpił w reportażu białoruskiej telewizji. Mówił o braku demokracji w Polsce. Jako przykład podał rodzinną Nysę, gdzie jego zdaniem wymiar sprawiedliwości jest skorumpowany, notorycznie łamie prawo, a ludzie domagający się sprawiedliwości są szykanowani - napisała _ Gazeta Wyborcza _.

Sikorski pytany o wypowiedzi Sanockiego na temat Białorusi powiedział dziennikarzom w Sejmie: _ proszę pytać prezesa Kaczyńskiego o reakcję, czy władze PiS akceptują takie chwalenie władz Białorusi, czy to jest polityka PiS-u, czy PiS odrzuca politykę warunkowości, jaką prowadzi polska dyplomacja _.

Czytaj więcej o tegorocznej kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t155495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/debata;tuska;z;kaczynskim;na;razie;nie;ma;szans,203,0,903371.html) Debata Tusk-Kaczyński? PiS chce odpowiedzi Nie dojdzie dziś do spotkania szefów sztabów PiS i PO, którzy mieli ustalić warunki - mówi Tomasz Poręba.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kandydaci;pis;nielegalnie;na;listach;wedlug;po,142,0,901518.html) Kandydaci PiS nielegalnie na listach. Dlaczego? Politycy PO uważają, że. prokuratorzy Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski - startując, łamią ustawę o prokuraturze. - To nieprawdziwe, oszczercze i niegodziwe zarzuty - odpowiada Święczkowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;o;po;i;pis;dwa;sprochniale;deby,16,0,896528.html) Konkurent o PO i PiS: Dwa spróchniałe dęby - Oni nie są w stanie zapewnić Polakom spokoju i dobrej przyszłości - mówi o politycznych konkurentach prezes PJN Paweł Kowal.
Tagi: kampania wyborcza, radosław sikorski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz