Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
traktat
12.03.2008 15:49

Sikorski: Traktat z Lizbony remedium dla UE

Szef polskiej dyplomacji zaapelował do Sejmu o wyrażenie zgody na ratyfikację Traktatu Lizbońskiego przez podpis prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

Pomyślne zakończenie procesu ratyfikacyjnego i wejście w życie Traktatu z Lizbony, reformującego UE, niesie nadzieję na trwałe przezwyciężenie kryzysu politycznego w Unii - ocenił szef MSZRadosław Sikorski.

Podczas sejmowej debaty szef polskiej dyplomacji zwrócił się do Sejmu o wyrażenie zgody na ratyfikację Traktatu Lizbońskiego przez podpis prezydenta.

W swoim wystąpieniu Sikorski podkreślił aktywną rolę prezydenta Lecha Kaczyńskiegow doprowadzeniu do uzgodnienia kompromisu podczas szczytu Unii Europejskiej czerwcu 2007 roku.

- _ Ostateczny kształt Traktatu z Lizbony to wynik prac poprzedniego rządu z premieremJarosławem Kaczyńskimna czele _ - zauważył minister.

Jego zdaniem Traktat Lizboński to próba wspólnej odpowiedzi państw członkowskich UE na wyzwania współczesności. Równocześnie obecny traktat nie jest kopią traktatu konstytucyjnego UE i nie jest też rewolucyjny. _ - Zmierza do realizacji takiej wizji UE, która odpowiada polskim potrzebom i oczekiwaniom; Unii opierającej się na sprawnych i skutecznych instytucjach, Unii solidarnej _ - uważa Sikorski.

Tagi: traktat, unia, prezydent, kaczyński, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz