Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sikorski
03.05.2006 11:34

Sikorski: UE powinna integrować się w dziedzinie energetyki

UE powinna integrować się w dziedzinie energetyki; bezpieczeństwo energetyczne jest dziś częścią składową bezpieczeństwa narodowego - powiedział w środę minister obrony narodowej Radosław Sikorski, odnosząc się do krytyki jaką wzbudziła jego wypowiedź dotycząca Gazociągu Północnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*UE powinna integrować się w dziedzinie energetyki; bezpieczeństwo energetyczne jest dziś częścią składową bezpieczeństwa narodowego - powiedział w środę minister obrony narodowej Radosław Sikorski, odnosząc się do krytyki jaką wzbudziła jego wypowiedź dotycząca Gazociągu Północnego. *

"Sądzę, że są takie rozwiązania prawne, infrastrukturalne i finansowe, które mogą doprowadzić do tego, że będziemy kupować więcej energii od naszych sąsiadów, ale to nie będzie doprowadzało ani do monopoli, ani do szantaży, ani do nerwowości" - powiedział dziennikarzom Sikorski.

Minister w niedzielę w Brukseli skrytykował Niemcy za brak solidarności z innymi krajami UE, czego przejawem ma być porozumienie z Rosją w sprawie budowy Gazciągu Północnego po dnie Bałtyku. W cytowanej przez Reutera wypowiedzi dla prasy Sikorski powiedział, że "Polska jest szczególnie wrażliwa na punkcie korytarzy i porozumień ponad naszymi głowami". "To była tradycja Locarno, to jest tradycja paktu Ribbentrop-Mołotow. To był XX wiek. Nie chcemy powtórek" - dodał.

Ta wypowiedź wzbudziła krytykę niemieckich polityków i mediów. (PAP)

pru/ woj/

Tagi: sikorski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz