Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Silne trzęsienie ziemi na wschodzie Japonii

0
Podziel się:

#
dochodzą dalsze szczegóły niedzielnych wstrząsów
#

bEsvubXF

# dochodzą dalsze szczegóły niedzielnych wstrząsów #

10.11. Tokio (PAP/Reuters,AFP) - Trzęsienie ziemi o sile 5,5 st. w skali Richtera nawiedziło w niedzielę rano, czasu miejscowego, wschodnie rejony Japonii, w tym stolicęTokio. Nie ma niebezpieczeństwa tsunami - poinformowala telewizja NHK..

Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej epicentrum wstrząsów znajdowało się w prefekturze Ibaraki, na północny wschód od Tokio, na głębokości ok. 70 km.

bEsvubXH

Wstrząsy trwały ok. 30 sek. i były wyraźnie odczuwalne przez mieszkańców Tokio.

Na krótko wstrzymano kursowanie superszybkich pociągów Shinkansen, łączących Tokio z północnymi rejonami kraju, aby sprawdzić czy tory i infrastruktura kolejowa nie doznały uszkodzeń. Dwa stołeczne porty lotnicze nie przerwały funkcjonowania.

Wstrząsy nie wywołały żadnych zniszczeń, ani niepokojących zjawisk, w uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima - poinformował operator elektrowni firma TEPCO. Elektrownia doznała poważnych uszkodzeń w marcu 2011 w rezultacie trzęsienia ziemi o sile 9 st. w skali Richtera i fal tsunami.

Niedzielne wstrząsy nastąpiły po 2 tygodniach od poprzedniego trzęsienia, które wywołało niewielkie fale tsunami na północnym wschodzie Japonii.

bEsvubXN

Japonia leży na styku trzech płyt tektonicznych i trzęsienia ziemi występują tam stosunkowo często.(PAP)

jm/

15015406 15015372 15015418

bEsvubYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)