Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Silny wstrząs koło Bełchatowa - 4,7 w skali Richtera

0
Podziel się

Do wstrząsów doszło około godziny 5 nad ranem.

Silny wstrząs koło Bełchatowa - 4,7 w skali Richtera
(PAP/Roman Jocher)
bEiIxmKZ

W okolicach Bełchatowa i Pajęczna nad ranem odnotowano wstrząs sejsmiczny o sile ok. 4,7 stopnia w skali Richtera. W kopalni w Bełchatowie zbierane są dane na temat siły wstrząsu.

Informację potwierdza kierownik Pracowni Sejsmologii Ogólnej Polskiej Akademii Nauk Paweł Wiejacz.

POSŁUCHAJ SEJSMOLOGA Z PAN:

bEiIxmLb

Sejsmolog uspokaja, że trzęsienie ziemi o tej sile nie jest niebezpieczne dla ludzi. Może jednak spowodować straty materialne.

POSŁUCHAJ SEJSMOLOGA Z PAN:

Wstrząsy były odczuwalne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Nie odnotowano żadnych szkód.

Według rzecznika pajęczańskiej policji po godz. 5 rano odnotowano wstrząs sejsmiczny na terenie powiatu pajęczańskiego głównie na terenie gmin Działoszyn, Rząśnia i Sulmierzyce.

bEiIxmLh

_ - Według informacji, jakie posiadamy ze stacji sejsmologicznej, był to wstrząs o sile ok. 4,7 stopnia w skali Richtera _ - powiedział rzecznik policji Krzysztof Pach. Dodał, że nie ma na razie żadnych zgłoszeń o zniszczeniach.

POSŁUCHAJ RELACJI ŚWIADKA:

Straż pożar nie ma żadnych informacji w tej sprawie. _ - Do nas nie wpłynęły dotąd żadne zgłoszenia _ - poinformował PAP rzecznik łódzkich Strażaków Arkadiusz Makowski.

Również do Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Łódzkiego nie wpłynęły żadne zgłoszenia o uszkodzeniach. Piotr Hasikowski - dyżurny centrum zarządzania kryzysowego w Łodzi - poinformował IAR, że służby nie odnotowały żadnych szkód.

bEiIxmLi
POSŁUCHAJ PIOTRA HASIKOWSKIEGO:
ZOBACZ TAKŻE:
bEiIxmLC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)