Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Siły izraelskie przechwyciły statek z pomocą

0
Podziel się

Pomoc humanitarna miała trafić do Strefy Gazy. Podczas akcji nikt nie ucierpiał.

Siły izraelskie przechwyciły statek z pomocą
(PAP/EPA)
bDTXBuWd

*Siły izraelskie zajęłyirlandzki statek _ Rachel Corrie _ transportujący pomoc humanitarną dla Strefy Gazy, nie powodując ofiar w ludziach - poinformowała rzeczniczka armii izraelskiej. *

_ - Statek został zajęty. Załoga i pasażerowie na pokładzie w pełni podporządkowali się tej operacji _ - oświadczyła rzeczniczka Awtal Lejbowicz. Dodała, że operacje przeprowadzono z morza, nie z powietrza, i trwała ona kilka minut.

Do zajęcia statku doszło po zignorowaniu przez jednostkę czterokrotnego wezwania, aby zmieniła on kurs i wpłynął do izraelskiego portu Aszdod. Władze izraelskie obiecały, że _ jeśli na statku nie ma broni _, ładunek humanitarny zostanie dostarczony przez nie do Gazy.

bDTXBuWf

Przedstawicielka ruchu Free Palestine, Greta Berlin informowała wcześniej, że za _ Rachel Corrie _, który około 5 rano czasu lokalnego znajdował się 50 km od wybrzeży Gazy, płynęły trzy izraelskie okręty wojenne.

Na pokładzie _ Rachel Corrie _ są m.in. północnoirlandzka laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Mairead Corrigan i były zastępca sekretarza generalnego ONZ, Irlandczyk Dennis Halliday.

Rząd Izraela ostrzegł wcześniej, że uniemożliwi dotarcie statku z pomocą humanitarną do Strefy Gazy.

bDTXBuWG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)