Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siły zbrojne Korei Płd. gotowe do podjęcia manewrów

0
Podziel się:

#
W tytule: Siły zbrojne Korei Południowej (a nie Północnej) gotowe do podjęcia manewrów
W pierwszym akapicie: W czwartek rano w pełnej gotowości bojowej stanęły w Korei Południowej (a nie
Północnej)
#

# W tytule: Siły zbrojne Korei Południowej (a nie Północnej) gotowe do podjęcia manewrów W pierwszym akapicie: W czwartek rano w pełnej gotowości bojowej stanęły w Korei Południowej (a nie Północnej) #

23.12. Seul (PAP/AP) - W czwartek rano w pełnej gotowości bojowej stanęły w Korei Południowej setki żołnierzy, czołgi, śmigłowce, myśliwce i artyleria, w oczekiwaniu na sygnał do rozpoczęcia jeszcze tego samego dnia największych w historii kraju ćwiczeń wojskowych.

Korea Południowa przeprowadzi niedaleko spornej granicy z Północą największe w historii swoich sił zbrojnych manewry wojskowe z użyciem ostrej amunicji.

Ćwiczenia są sygnałem, że Seul gotów jest zaryzykować dalszą eskalację napięć na Półwyspie Koreańskim - komentuje Associated Press - mają też być pokazem siły Południa wobec Północy, która pod koniec listopada ostrzelała wyspę Yeonpyeong, leżącą na Morzu Żółtym w pobliżu spornej morskiej linii demarkacyjnej między obu państwami koreańskimi.

"Ukarzemy surowo wroga, jeśli sprowokuje nas ponownie, jak wówczas (gdy) ostrzelano wyspę Yeonpyeong" - powiedział generał brygady Ju Eun-sik, dowódca pierwszej brygady pancernej armii Południa.

Południowokoreańskie siły zbrojne utrzymywane są w stanie alertu, mimo że Północ wycofała się z gróźb odwetu za przeprowadzenie przez Seul w poniedziałek ćwiczeń artyleryjskich na wyspie Yeonpyeong.

W Seulu wysoki rangą przedstawiciel rządu, cytowany przez AP powiedział, że wojsko pozostanie w najbliższych dniach w gotowości, na wypadek ataku "niespodzianki" ze strony Korei Płn. (PAP)

fit/ cyk/

7951778, arch.

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)