Notowania

kwaśniewski
07.12.2012 20:16

Siwiec odchodzi z SLD. Tak komentuje to Aleksander Kwaśniewski

Zobacz również, co w najbliższych miesiącach powinna zrobić polska lewica.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

To indywidualna decyzja Marka Siwca, proszę mnie z nią nie łączyć - w ten sposób były prezydent Aleksander Kwaśniewski skomentował decyzję europosła o odejściu z SLD. Przyznał, że rozumie motywy Siwca, a partie na lewicy powinny współpracować.

Siwiec - wśród powodów swej decyzji o odejściu z Sojuszu - wymienił: politykę Sojuszu, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji oraz brak współpracy z Kwaśniewskim i Ruchem Palikota. Siwiec na razie nie przechodzi do innej partii, ale zostaje w polityce.

_ - Nie wiem, jakie decyzje Siwiec podejmie w najbliższym czasie, ja na razie nie przewiduję powrotu do działalności partyjnej. Proszę mnie nie łączyć z decyzją Marka Siwca, to jest jego indywidualna decyzja, o której mnie dzisiaj lojalnie - jako staremu przyjacielowi - powiedział. To wszystko _ - powiedział Kwaśniewski.

Jak ocenił, decyzja Siwca o odejściu z partii była trudna. Według b. prezydenta takie decyzje powinny skłaniać do zastanowienia się, co zrobić, żeby lewica nie była bardziej podzielona, a bardziej zjednoczona.

_ - Najbliższe miesiące, to - jak sądzę - czas, w którym trzeba nawiązać dialog, trzeba rozmawiać o współpracy, zastanowić się, jak spełnić oczekiwania wielu Polaków. Jestem przekonany, że w Polsce jest wyborca lewicowy, dużo liczniejszy, niż głosy które są oddawane na SLD, czy Ruch Palikota _ - zaznaczył Kwaśniewski.

_ - Bez współpracy na lewicy, polska demokracja będzie kulawa, a obecnie (ta współpraca) wygląda słabo _ - dodał.

Pytany o - jego zdaniem - powody odejścia Siwca z SLD, Kwaśniewski powiedział: _ - Siwiec był członkiem SLD, był wewnątrz partii, to jest jego ocena, ja jestem oddalony, nie jestem ani członkiem partii, ani nie obserwuję tak wnikliwie, co tam się dzieje. W moim przekonaniu SLD i inne ugrupowania lewicowe, powinny zastanowić się, co zrobić, żeby lewica była bardziej obecna w Polsce _.

W ocenie b. prezydenta ugrupowania, które uważają się za lewicowe, czy są zbliżone do lewicy, powinny rozpocząć ze sobą współpracę tak, aby w wyborach do Parlamentu Europejskiego można było wybierać spośród dobrych kandydatów lewicowych, ale na jednej liście. _ - Bez tej współpracy, partie lewicowe będą uzyskiwać kilka, może 10 proc. głosów, a to jest za mało, żeby się liczyć _ - ocenił b. prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
Odchodzi po 23 latach w partii. "To wydarzenie towarzyskie" Zobacz, czy dzisiejsza decyzja może poskutkować istotnymi ruchami w polskiej lewicy.
Radzą Piechocińskiemu czym ma się zająć Postawienie na wzrost gospodarczy, eksport, inwestowanie i rozwój, energetykę odnawialną, tworzenie nowych miejsc pracy - tym, według SLD, powinien zająć się nowy minister gospodarki.
"Nienawiść do Tuska przesłania mu wzrok" Lider SLD nazwał postawę Jarosława Kaczyńskiego skandaliczną i działaniem przeciw polskiej racji stanu lub _ działaniem pijanego dziecka we mgle _.
Tagi: kwaśniewski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz