Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siwiec zamierza współtworzyć nową partię Palikota

0
Podziel się:

Europoseł Marek Siwiec - kierujący stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa
Plus - poinformował, że będzie współtworzył nową partię, której powstanie zapowiedział Janusz
Palikot. Witam na wspólnym pokładzie - mówił szef RP.

bECiotud

Europoseł Marek Siwiec - kierujący stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus - poinformował, że będzie współtworzył nową partię, której powstanie zapowiedział Janusz Palikot. Witam na wspólnym pokładzie - mówił szef RP.

Siwiec na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że zwrócił się do osób należących i współpracujących ze stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus i przedstawił im stanowisko zarządu Stowarzyszenia - że stworzenie nowej partii jest "w całości sensowne". Dodał, że - w związku z m.in. "erozją partii rządzącej" - diagnoza członków stowarzyszenia jest taka, iż "trzeba włączyć się w to wielkie przyspieszenie, które w Polsce ma miejsce".

"W związku z tym ja zamierzam tę partię współtworzyć, zamierzam ubiegać się o wysokie stanowisko w tej partii; to będzie zależało oczywiście od osób, które w tej partii będą dokonywały wyboru" - oświadczył europoseł. Dodał, że kilkaset osób, które współtworzą kierowane przez niego stowarzyszenie, włączy się z budowę nowej formacji.

bECiotuf

Ruch Społeczny Europa Plus - obok m.in. Ruchu Palikota, Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska i Stronnictwa Demokratycznego - są zaangażowane w inicjatywę Europa Plus. Inicjatywa została stworzona m.in. z myślą o wystawieniu wspólnej centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Palikot powiedział w poniedziałek, że bardzo cieszy się z deklaracji europosła i wita "na wspólnym pokładzie". Szef RP poinformował też, że odbył szereg spotkań z regionalnymi działaczami RP i "jest zdecydowana większość, która poprze te zmiany". "Z całą pewnością Ruch Palikota i stowarzyszenie Europa Plus na pewno stworzą tę nową partię" - powiedział Palikot.

Szef Ruchu poinformował też, że zakończył rozmowy z Racją Polskiej Lewicy i we wtorek odbędzie się konferencja z udziałem szefa tej partii, jednocześnie posła zasiadającego w klubie RP, Jana Cedzyńskiego. "Myślę, że to też będzie deklaracja" - powiedział polityk.

Przypomniał, że współpracować przy tworzeniu nowej partii chce także Partia Demokratyczna, o czym informował szef tej formacji Andrzej Celiński na niedawnej konferencji prasowej. Dodał, że jeszcze w tym tygodniu spotka się z przedstawicielami Unii Lewicy, w czwartek - z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką oraz przedstawicielami Kongresu Kobiet. "W związku z tym mam nadzieję, że do końca tego tygodnia przynajmniej te dwie deklaracje także uzupełnią tę ofertę" - powiedział.

bECiotul

Palikot zapowiedział kilka tygodni temu, że na kongresie RP 5-6 października powstanie nowa centrolewicowa partia polityczna. (PAP)

sdd/ eaw/ jbr/

bECiotuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)