Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skanska wybuduje ekologiczny ośrodek w Szczecinku

0
Podziel się:

Spółka Skanska wybuduje w Szczecinku (Zachodniopomorskie) ośrodek edukacji
ekologicznej. Ma to być jedyny w Polsce obiekt, w którym prowadzone będą badania wpływu zabiegów
rewitalizacyjnych na florę i faunę jezior.

Spółka Skanska wybuduje w Szczecinku (Zachodniopomorskie) ośrodek edukacji ekologicznej. Ma to być jedyny w Polsce obiekt, w którym prowadzone będą badania wpływu zabiegów rewitalizacyjnych na florę i faunę jezior.

Umowa ze Skanską SA, która wygrała drugi przetarg na budowę ośrodka, została już podpisana - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka starostwa powiatowego w Szczecinku Edyta Wieleba-Matyśniak.

Pierwszy, ogłoszony w październiku br. przetarg został unieważniony z powodu cen przewyższających kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji.

Skanska SA, jeden z pięciu oferentów w drugim przetargu, ma wykonać obiekt za 4,7 mln zł bez podatku VAT.

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Ponadregionalny Ośrodek Rewitalizacji Jezior ma powstać nad jeziorem Trzesiecko do marca 2015 r.

Jak powiedział menadżer projektu ze spółki Skanska Tomasz Bromber, centrum będzie się składać z dwóch dwukondygnacyjnych budynków, połączonych ze sobą na poziomie parteru. W obiekcie znajdą się m.in. sale dydaktyczne oraz laboratorium z mikroskopami, miernikiem natężenia dźwięku, GPS, echosondą, zestawami do badania wody i powietrza, testami do pobierania próbek glebowych. Wyposażenie centrum ma kosztować 1,5 mln zł.

W ośrodku powstanie również otwarte audytorium, teren rekreacyjny pozwalający na prowadzenie zajęć na powietrzu, miejsce na ognisko, tereny zielone, ścieżki, parking oraz pokoje dla 50 gości.

Inwestycja jest finansowana przez starostwo powiatowe w Szczecinku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku.

Naukowy nadzór nad działalnością ośrodka zadeklarowały już m.in.: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Szczecinie. (PAP)

sibi/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)