Notowania

wyrok
24.04.2010 14:54

Śląsk: Po odsiedzeniu wyroku za zabójstwo zamordował kolejną osobę

Policjanci z Bytomia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego bezdomnego. Pijany sprawca brutalnie bił swoją ofiarę po to, by zabić i wrócić do więzienia, skąd niedawno wyszedł po spędzeniu w nim 13 lat - także za zabójstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policjanci z Bytomia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego bezdomnego. Pijany sprawca brutalnie bił swoją ofiarę po to, by zabić i wrócić do więzienia, skąd niedawno wyszedł po spędzeniu w nim 13 lat - także za zabójstwo. *

Nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji powiedział w sobotę PAP, że w piątek do dyżurnego bytomskiej komendy zatelefonował 30-letni mieszkaniec ul. Brzezińskiej, który oświadczył, że natychmiast potrzebne jest pogotowie ratunkowe, bo coś stało się jego sąsiadowi.

Na miejsce została skierowania karetka pogotowia i policyjny patrol. Policjanci w mieszkaniu na trzecim piętrze znaleźli zwłoki 63-letniego mężczyzny, na którego ciele widoczne były obrażenia mogące świadczyć o tym, że zanim zmarł, został brutalnie pobity.

Już z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcą pobicia jest wzywający pogotowie pijany 30-latek mieszkający wraz ze swoim ojcem na tej samej kondygnacji.

"Śledczy ustalili, że poprzedniego wieczora mężczyzna w towarzystwie innych lokatorów tego budynku uczestniczył w libacji alkoholowej, a ponieważ z każdym wypitym kieliszkiem był coraz bardziej agresywny wobec współbiesiadników, ci odmówili dalszego picia z nim wódki" - poinformował Bieniak.

Około północy rozzłoszczony 30-latek stwierdził, że musi kogoś zabić i opuścił swoje dotychczasowe towarzystwo. Dopiero rankiem okazało się, że nie skończyło się tylko na groźbie. Nocą bandyta wtargnął do sąsiedniego mieszkania zajmowanego od jakiegoś czasu przez 63-letniego bezdomnego. Brutalnie go pobił. Wszystko wskazuje, że ofiara napaści zmarła właśnie w wyniku odniesionych obrażeń.

Zatrzymany sprawca przyznał, że od czasu opuszczenia przed kilkoma miesiącami więzienia, gdzie spędził ostatnie 13 lat za zabójstwo, nie może się odnaleźć w życiu na wolności. Po raz kolejny usłyszał zarzut zabójstwa, grozi mu dożywocie. (PAP)

kon/ abe/

Tagi: wyrok, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz