Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
16.09.2006 16:27

Śląsk: Policja zatrzymała kierowcę, który chciał wjechać w policjanta

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 29- latka, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas kolejnej próby zatrzymania usiłował przejechać samochodem interweniującego policjanta - poinformował w sobotę PAP Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 29- latka, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas kolejnej próby zatrzymania usiłował przejechać samochodem interweniującego policjanta - poinformował w sobotę PAP Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Po raz pierwszy bordowy opel vectra nie zatrzymał się do kontroli około czwartej nad ranem w Tarnowskich Górach. Z informacji wynikało, że samochód ucieka w kierunku Zabrza. Już po kilkunastu minutach pojazd został "namierzony" w tym mieście.

"Podczas próby zatrzymania samochodu sprawca gwałtownie zmieniając kierunek jazdy usiłował przejechać policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze, a następnie usiłował zatrzymać pojazd strzelając w kierunku kół. Sprawca zdołał jednak uciec" - powiedział Jachimczak.

Policjanci wkrótce ustalili miejsce pobytu pirata drogowego. Mężczyznę zatrzymano w jednym z mieszkań przy ul. Witosa. Podejrzewając, że może się znajdować pod wpływem narkotyków, pobrano mu krew do badań. Zatrzymany najbliższą noc spędzi w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. (PAP)

kon/ mskr/

Tagi: policja
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz