Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląsk: Radioamator zatrzymany za zakłócanie łączności policji

0
Podziel się:

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy
utrudniał im pracę, zakłócając korespondencję radiową prowadzoną na policyjnych częstotliwościach.

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy utrudniał im pracę, zakłócając korespondencję radiową prowadzoną na policyjnych częstotliwościach.

Radioamator, korzystający ze specjalistycznego sprzętu, dezorganizował też łączność innych służb - wynika z ustaleń policjantów.

Jak podał w środę zespół prasowy śląskiej policji, od początku tego roku na częstotliwości radiowej używanej przez rudzką policję systematycznie nadawał pewien mężczyzna. "Człowiek ten, nie posiadając stosownych zezwoleń, stale dezorganizował pracę policji i innych służb ratowniczych na terenie miasta, włączając się w korespondencję" - powiedział PAP rzecznik rudzkiej policji komisarz Krzysztof Piechaczek.

Kilkumiesięczna mozolna praca funkcjonariuszy z wykorzystaniem zaawansowanych technologii teleinformatycznych pozwoliła zlokalizować miejsca nadawania i samego radioamatora, utrudniającego pracę funkcjonariuszom. Policjanci znaleźli u 26-latka z Bytomia sprzęt nadawczo-odbiorczy, którego używał.

Mężczyzna usłyszał zarzut z Ustawy Prawo Telekomunikacyjne i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności do dwóch lat, przepadek zabezpieczonego sprzętu i grzywna.

Policjanci z Rudy Śląskiej sprawdzają czy podejrzany nie utrudniał pracy policji, straży pożarnej i pogotowia także w innych miastach. (PAP)

kon/ wkr/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)