Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląski Uniwersytet Medyczny zainaugurował 66. rok akademicki

0
Podziel się:

Śląski Uniwersytet Medyczny zainaugurował w piątek w Katowicach 66. rok
akademicki. Naukę rozpoczęło około 10 tys. studentów, w tym 3 tys. na pierwszym roku.

Śląski Uniwersytet Medyczny zainaugurował w piątek w Katowicach 66. rok akademicki. Naukę rozpoczęło około 10 tys. studentów, w tym 3 tys. na pierwszym roku.

Uczelnia kończy właśnie kolejne inwestycje. 15 października zostanie otwarty nowy kampus Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, co poprawi warunki pracy i nauki wykładowców i studentów. Dobiega również końca remont Katedry Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo-Lekarskiej, Anatomii Prawidłowej i Patomorfologii w Katowicach.

W przemówieniu inauguracyjnym rektor uczelni prof. Przemysław Jałowiecki mówił o działaniach podejmowanych dla poprawy bazy dla studentów. W ubiegłym roku na remonty i modernizację w tym zakresie wydano 2 mln zł, a w tym - ponad 2,5 mln zł. Wspomniał też o planach budowy centrum symulacji medycznej w zabrzańskim ośrodku uczelni, na wzór działającego od zeszłego roku akademickiego Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach.

W tym czasie w zajęciach wzięło tam udział prawie 3 tys. studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wykonano blisko 1 tys. sesji symulacyjnych. Aż 93 proc. ankietowanych studentów uznało, że symulacja medyczna powinna być stałym elementem edukacji. Nauka w centrum symulacji umożliwia poszerzanie wiedzy i trenowanie umiejętności na symulatorach przypominających wyglądem i reakcjami żywych ludzi - mogą kaszleć, krwawić, a nawet rodzić.

Wykład inauguracyjny pt. "Onkologia dziecięca - wielkie osiągnięcia i jeszcze większe wyzwania" wygłosił w piątek prof. Tomasz Szczepański.

W ramach pięciu wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego kształceni są lekarze medycyny, lekarze dentyści, farmaceuci, analitycy medyczni, biotechnolodzy, a także specjaliści z zakresu zdrowia publicznego, medycyny ratunkowej, dietetyki, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii i kosmetologii.

Uczelnia ma też certyfikat Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych na kształcenie w języku angielskim, prowadzone od 1996 r. na kierunku lekarskim w Katowicach. Obecnie to grupa 330 studentów. Pochodzą m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Tajlandii, Indii i Pakistanu. (PAP)

lun/ krf/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)