Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: 10 i 11 listopada dodatkowe objazdy pociągów przez Bytom

0
Podziel się

Dodatkowe dwa poranne pociągi Kolei Śląskich między Gliwicami a Katowicami
pojadą 10 i 11 listopada objazdową trasą przez Bytom - podał w poniedziałek zarządca kolejowej
infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

bErJhVfV

Dodatkowe dwa poranne pociągi Kolei Śląskich między Gliwicami a Katowicami pojadą 10 i 11 listopada objazdową trasą przez Bytom - podał w poniedziałek zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak przekazał PAP Jacek Karniewski z biura prasowego PKP PLK, będzie to efekt dodatkowego, awaryjnego zamknięcia newralgicznej linii kolejowej Gliwice-Katowice, na odcinku Ruda Chebzie-Zabrze.

W związku z tym objazdem przez Bytom pojadą dwa pociągi między Katowicami i Gliwicami - o 6.13 z Gliwic i o 8.55 z Katowic. Równolegle kursować ma autobusowa komunikacja zastępcza między Katowicami i Gliwicami, obsługująca stacje pomijane przez wysłane objazdem pociągi. Inne pociągi na tej trasie mogą w tych dniach być opóźnione - do 10 min.

bErJhVfX

Będą to kolejne utrudnienia na linii Gliwice-Katowice. Od wiosny br. trwa tam rewitalizacja odcinków Chorzów Batory-Ruda Chebzie oraz Gliwice Łabędy-Zabrze. Prace te mają przywrócić pierwotną prędkość projektową linii 100 km/h.

Odcinki te są częścią relacji Gliwice-Katowice-Częstochowa - najważniejszej obsługiwanej przez Koleje Śląskie trasy w regionie. Ruch w objętych robotami miejscach odbywa się wahadłowo akurat nieremontowanym torem.

Z tego względu w ostatnich miesiącach w tym i w innych remontowanych w regionie miejscach wprowadzano różne warianty rozkładu jazdy; z przesunięciami godzin odjazdów, odwoływaniem części kursów lub wysyłaniem części pociągów drogami okrężnymi. Pasażerowie byli przyzwyczajani przez Koleje Śląskie do regularnego upewniania się co do godzin odjazdów poszczególnych kursów. Tzw. rozkład zamknięciowy ma obowiązywać do wejścia w życie nowego rozkładu jazdy w połowie grudnia.

W ostatnią niedzielę planowo objazdami przez Bytom wysłano np. pociągi Kolei Śląskich z Katowic do Gliwic (o godzinach 18.18, 19.50, 21.48 i 23.05). W przeciwną stronę tą samą trasą jechał pociąg o godzinie 4.05. Podróż objazdem przez Bytom trwa ok. godziny (normalną trasą 40 min).

bErJhVgd

Najkorzystniejszą trasą objazdu remontowanych miejsc między Chorzowem Batorym a Gliwicami jest właśnie linia kolejowa przez Bytom. Tamtejszy samorząd w kwietniu zachęcał do odwiedzenia Bytomia jadących objazdem pasażerów, którzy w innych sytuacjach nie trafiliby tam. Bytomski magazyn kulturalny "Rynek 7" dostawali m.in. pasażerowie skierowanego okresowo tym objazdem pociągu InterRegio z Wrocławia do Warszawy.(PAP)

mtb/ je/

bErJhVgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)