Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: 16,4 proc. sześciolatków w pierwszych klasach

0
Podziel się

16,4 proc. sześciolatków rozpoczęło naukę w szkołach podstawowych
województwa śląskiego - poinformowało w czwartek PAP Śląskie Kuratorium Oświaty, które zakończyło
liczenie dzieci w ławkach szkolnych.

bEgAJCwl

16,4 proc. sześciolatków rozpoczęło naukę w szkołach podstawowych województwa śląskiego - poinformowało w czwartek PAP Śląskie Kuratorium Oświaty, które zakończyło liczenie dzieci w ławkach szkolnych.

Jak wynika z informacji przygotowanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty w województwie śląskim do klas pierwszych zapisanych zostało 6700 z 40 730 dzieci w wieku 6 lat.

To więcej niż w poprzednich latach. W 2010 roku naukę w klasie pierwszej rozpoczęło 7,9 proc. dzieci, tj. ponad 3 tys. Natomiast dwa lata wcześniej, rodzice zapisali do klas pierwszych 2,8 proc. sześciolatków, czyli 1132 dzieci.

bEgAJCwn

"Najwięcej sześciolatków uczy się w delegaturach kuratorium oświaty w Bielsku-Białej i Rybniku, najmniej poszło do szkoły w delegaturze częstochowskiej" - powiedziała PAP rzeczniczka kuratorium Anna Wietrzyk.

Ten rok szkolny był ostatnim, w którym rodzice mogli decydować, w jakim wieku posłać dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Reforma obniżająca wiek szkolny z 7 do 6 lat obowiązkowo w życie w roku szkolnym 2012/2013.

Kuratorium w ramach promocji reformy, 20 września, będzie pasować tegorocznych sześciolatków na uczniów w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Dzieci zostaną wytypowane ze szkół, w których jest najwięcej sześciolatków. Dostaną paczki ze słodyczami i medale. (PAP)

bEgAJCwt

ktp/ abe/

bEgAJCwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)