Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: 50 wydarzeń podczas Nocy Naukowców w Gliwicach

0
Podziel się:

Spotkania z naukowcami, pokazy eksperymentów, laboratoria oraz wykłady z
różnych dziedzin w tym m.in. lotnictwa, robotyki, elektroenergetyki czekają na uczestników Nocy
Naukowców, która odbędzie się w sobotę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

bEEeIXkR

Spotkania z naukowcami, pokazy eksperymentów, laboratoria oraz wykłady z różnych dziedzin w tym m.in. lotnictwa, robotyki, elektroenergetyki czekają na uczestników Nocy Naukowców, która odbędzie się w sobotę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

W programie tegorocznej, ósmej edycji Nocy Naukowców w Gliwicach znalazło się 50 wydarzeń. "Będzie sporo atrakcji, w tym pokaz laserów i walk robotów. Chętni będą mieli okazję polatać symulatorem lotów, albo z pomocą komputera wykonać wirtualną operację na ciele ludzkim. Jak co roku nie zabraknie również eksperymentów z dziedziny chemii i fizyki" - poinformował w środę rzecznik uczelni Paweł Doś.

Na uczestników Nocy Naukowców czekają również liczne pokazy i wykłady, pt. "Roboty kroczące Hexor", "Barwy chemii - od atomów do kolorów tęczy", "Wyładowania elektryczne w otoczeniu człowieka".

bEEeIXkT

Podczas pokazu "Człowiek jako źródło sygnałów" będzie prezentowany nowoczesny system służący m.in. do przetwarzania sygnałów biomedycznych uzyskiwanych z powierzchni ciała człowieka. "Zwiedzający będą mogli poznać zasadę rejestracji i przetwarzania sygnałów EKG, sygnału pulsu, EEG, EMG, a także zarejestrować i zobaczyć swoje sygnały" - informuje uczelnia.

Gliwiccy naukowcy będą również odpowiadać na pytanie - "Czy można sterować klockami przez telefon?". Podczas jednej z prezentacji pokazane zostaną m.in. zestawy klocków zawierające zaawansowane technologicznie elementy, takie jak programowalna jednostka sterująca, sensory oraz liczne elementy mechaniczne.

Politechnika przygotowała specjalną stronę internetową - http://nocnaukowcow.polsl.pl/ - dzięki której każda osoba, która zdecyduje się na udział w imprezie naukowej będzie mogła ją zaplanować według własnych zainteresowań.

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się w sobotę na terenie uczelni w Gliwicach oraz w Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku (jednostka uczelni).

bEEeIXkZ

Projekt Europejskiej Nocy Naukowców powstał w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach 6 Programu Ramowego. Celem przyświecającym twórcom Nocy było zachęcenie młodych ludzi do nieustannego poszerzania wiedzy i wyboru zawodu naukowca. (PAP)

ktp/ ula/

bEEeIXlu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)