Notowania

wiadomości
25.08.2011 15:19

Śląskie: Areszt za wykorzystywanie seksualne nastolatka

Zarzut wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej usłyszał 45-letni mężczyzna, który w czwartek był przesłuchiwany w prokuraturze - poinformowała policja w Tarnowskich Górach. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zarzut wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej usłyszał 45-letni mężczyzna, który w czwartek był przesłuchiwany w prokuraturze - poinformowała policja w Tarnowskich Górach. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. *

45-letni mężczyzna został zatrzymany w środę. "Jego ofiarą był trzynastoletni chłopiec, który obecnie ma czternaście lat. Jak wynika ze śledztwa był wielokrotnie wykorzystywany seksualnie przez tego mężczyznę" - powiedział Piotr Jaguś z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Zastępca prokuratora rejonowego w Tarnowskich Górach Halina Barwinek-Folek powiedziała, że sprawa dotyczy upośledzonego chłopca.

W czwartek Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. "Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyraził skruchę" - powiedziała prokurator.

Jak podaje w komunikacie biuro prasowe śląskiej komendy wojewódzkiej policji, mężczyzna był "zatrudniony w charakterze pracownika gospodarczego w jednym z ośrodków szkolno-wychowawczych".

Z wstępnych informacji wynika, że podejrzany może być upośledzony w stopniu umiarkowanym. Był kiedyś wychowankiem podobnego ośrodka.

Grozi mu 12 lat więzienia.

Policja i prokuratura nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych może być więcej. Trwa śledztwo.(PAP)

ktp/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz