Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.06.2012 09:28

Śląskie: Arsenał broni w powiecie rybnickim

Zatrzymano 50-latka z powiatu rybnickiego, który nielegalnie posiadał oraz produkował broń palną, grozi mu nawet 10 lat więzienia - poinformował w środę Śląski Oddział Straży Granicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zatrzymano 50-latka z powiatu rybnickiego, który nielegalnie posiadał oraz produkował broń palną, grozi mu nawet 10 lat więzienia - poinformował w środę Śląski Oddział Straży Granicznej. *

Jak poinformował rzecznik komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ppłk Cezary Zaborski na trop mężczyzny naprowadziła funkcjonariuszy znaleziona na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach przesyłka lotnicza. W niej znajdowały się pistolet oraz naboje. Ustalono, że nadawcą przesyłki był 50-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego.

W trakcie przeszukiwania jego mieszkania i pomieszczeń gospodarczych znaleziono jeszcze dwa pistolety i karabin. Okazało się też, że mężczyzna sam produkuje broń.

Znaleziono także karabin - tzw. samoróbkę, różne elementy składowe broni, w tym m.in. szkielety rewolwerów, rękojeści, kolbę, lufy, tłumik oraz trzy sztuki broni pneumatycznej - tzw. wiatrówek.

Oprócz broni - jak poinformował Zaborski - mężczyzna nielegalnie wytwarzał również amunicję, o czym mają świadczyć znalezione materiały i narzędzia do jej produkcji, m.in. ołów, szczypce do odlewu pocisków, proch, łuski oraz gotowe pociski.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowskich Górach zarzut popełnienia przestępstwa, tj. wyrabiania oraz posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu do lat 10 więzienia.(PAP)

ktp/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz