Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Biblioteki ze wsi i miasteczek dostaną nowe komputery

0
Podziel się

Śląskie biblioteki zostaną doposażone m.in. w komputery, skanery i
projektory multimedialne. Sprzęt zostanie przekazany do małych miejscowości oraz miasteczek.

bEhSpfEB

Śląskie biblioteki zostaną doposażone m.in. w komputery, skanery i projektory multimedialne. Sprzęt zostanie przekazany do małych miejscowości oraz miasteczek.

Sprzęt zostanie przekazany 111 placówkom województwa śląskiego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Celem programu jest wspieranie placówek we wsiach oraz miastach, w których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. osób.

Do końca listopada małe wiejskie i gminne biblioteki wzbogacą się o 113 komputerów, 104 aparaty cyfrowe, 87 urządzeń wielofunkcyjnych (w jednym urządzeniu drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie), a także drukarki, laptopy i projektory multimedialne z ekranami.

bEhSpfED

Regionalna koordynatorka Programu Rozwoju Bibliotek, Magdalena Madejska z Biblioteki Śląskiej w Katowicach powiedziała PAP, że z nowego sprzętu będą korzystać bibliotekarki, ale także mieszkańcy, którzy będą mogli wziąć udział w kursie obsługi komputera czy warsztatach fotograficznych.

"Jest trochę mniej czytelników, ale absolutnie nie musimy się obawiać, że nam ich zabraknie. Wprowadzenie nowych technologii jest potrzebne. Dzięki udziałowi w programie, mieszkańcy małych miejscowości i miasteczek będą mogli korzystać z darmowego Internetu" - dodała Madejska.

Sprzęt zostanie rozdany bibliotekom w ramach drugiej edycji Programu Rozwoju Bibliotek. W pierwszej udział wzięło 129 placówek z woj. śląskiego.

Budżet programu to 28 mln dolarów. Fundusze pochodzą z grantu, który Fundacja Billa i Melindy Gates przekazała Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (utworzona przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności).

bEhSpfEJ

W woj. śląskim jest 813 placówek bibliotecznych, w tym 169 centrali i 644 filie. (PAP)

ktp/ abe/

bEhSpfFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)