Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Cztery ofiary wypadku na DK-1 koło Poczesnej; droga zablokowana

0
Podziel się

(dochodzi inf. m.in. o ofiarach)

bEgElwnF

(dochodzi inf. m.in. o ofiarach)

2.2.Częstochowa (PAP) - Cztery osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w poniedziałek po południu na drodze krajowej nr 1 w pobliżu miejscowości Poczesna (Śląskie); całkowicie zablokowane zostały obie jezdnie tej trasy.

Jak poinformował PAP aspirant Zbigniew Liszka ze stanowiska kierowania ruchem śląskiej drogówki, w wypadku, w którym przed godz. 15 zderzyły się trzy samochody osobowe i jedna ciężarówka, zginęły cztery osoby. Co najmniej jedna osoba została ranna.

bEgElwnH

Po wypadku policja wytyczyła objazd omijający zablokowane miejsce. Kierowcy jadący w stronę Częstochowy powinni w Romanowie zjechać z "jedynki" na Kamienicę Polską, potem kierować się na Kolonię Borek i następnie na Kolonię Poczesną, by wrócić na główną trasę. Ruch w kierunku Katowic skierowano tym samym objazdem.

Według wstępnych ustaleń policji, do pierwszego z serii zderzeń doszło na pasie ruchu w stronę Częstochowy. Kierowca jadącego lewym pasem samochodu najechał na poprzedzające go auto - hamujące, by zawrócić na łączniku obu jezdni przy skrzyżowaniu z drogą lokalną.

Po tym zderzeniu oba samochody z lewego pasa uderzyły w samochód jadący równolegle prawym pasem, po czym - po odbiciu się od niego - przeleciały przez skrzyżowanie na drugą jezdnię, gdzie uderzyła w nie nadjeżdżająca od Częstochowy ciężarówka.

Wskutek wypadku w miejscowości Wanaty, położonej obok podczęstochowskiej Poczesnej, dwupasmowa trasa została zablokowana w obu kierunkach. Policjanci nie wiedzą jak długo potrwają utrudnienia; zaapelowali do kierowców, by w miarę możliwości między Częstochową, a Siewierzem samodzielnie wybrali alternatywną trasę przejazdu. (PAP)

bEgElwnN

mtb/ bno/ jra/

bEgElwoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)