Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Dyrektor mysłowickiego ZOZ-u do zwolnienia po kontroli CBA

0
Podziel się:

Wnioski o wypowiedzenie pracy dyrektorowi mysłowickiego ośrodka
rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci, a jednocześnie prezesowi przedsiębiorstwa
wodociągowego, sformułowało po przeprowadzonej kontroli Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Wnioski o wypowiedzenie pracy dyrektorowi mysłowickiego ośrodka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci, a jednocześnie prezesowi przedsiębiorstwa wodociągowego, sformułowało po przeprowadzonej kontroli Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak poinformował PAP rzecznik tej służby Jacek Dobrzyński, podstawą wniosków jest naruszenie przez dyrektora ośrodka ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby, które jednocześnie pełnią funkcje publiczne. Zakazuje ona m.in. posiadania takim osobom udziałów spółek prywatnych przekraczających 10 proc. ich kapitału zakładowego.

Dobrzyński wskazał, że 54-letni dyrektor i prezes miał takie udziały, a także wbrew prawu występował jako pełnomocnik jednej ze spółek w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wnioski były następstwem kontroli jego pracy jako dyrektora Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Mysłowicach.

Podczas kontroli funkcjonariusze zdziwili się, że dyrektor ośrodka pełni jednocześnie funkcję prezesem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach.

Po przeprowadzeniu kontroli CBA skierowało więc dwa wystąpienie pokontrolne - do prezydenta Mysłowic z wnioskiem o rozwiązanie stosunku pracy z winy pracownika oraz do przewodniczącego rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach - z wnioskiem o odwołanie prezesa tej spółki.

Zarzuty CBA wobec 54-letniego dyrektora i prezesa dotyczą czasu, gdy Mysłowicami rządził prezydent Grzegorz Osyra. We wrześniu ub. roku po śledztwie prowadzonym przez Biuro Osyra został oskarżony o przekroczenie uprawnień przy przyznawaniu mieszkań komunalnych oraz poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym sprzed 6 lat.

W październiku ub. roku Osyra został nieprawomocnie skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz 34 tys. zł grzywny za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań. Sprawa dotyczyła śledztwa podjętego po rzekomym zamachu na Osyrę podczas kampanii przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi w Mysłowicach w styczniu 2003 r. W ubiegłorocznych wyborach Osyra przegrał walkę o reelekcję. (PAP)

mtb/ mab/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)