Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Infolinia dla kierowców jadących na uroczystości

0
Podziel się:

Specjalną infolinię dla kierowców, udających się w najbliższy weekend na
uroczystości żałobne i pogrzebowe do Warszawy i Krakowa, uruchomi w sobotę śląska policja.

Specjalną infolinię dla kierowców, udających się w najbliższy weekend na uroczystości żałobne i pogrzebowe do Warszawy i Krakowa, uruchomi w sobotę śląska policja.

Informacje o utrudnieniach w ruchu będzie można uzyskać od policjantów z komendy wojewódzkiej w Katowicach pod numerem telefonu 32 200 1111.

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, infolinia będzie czynna od godz. 7 w sobotę.

Przez cały weekend policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach regionu. Wielu kierowców ze Śląska pojedzie na sobotnie uroczystości żałobne do stolicy i niedzielny pogrzeb pary prezydenckiej do Krakowa. Drogę przez Katowice zapewne wybiorą kierowcy wybierający się do Krakowa m.in. z Wrocławia i Łodzi.

W niedzielę, w dniu pogrzebu pary prezydenckiej, za darmo będzie można przejechać odcinkiem autostrady A4 Kraków - Katowice. Szlabany w punktach poboru opłat będą podniesione, ale nie oznacza to, że nie trzeba tam zwolnić i zachować szczególnej ostrożności - zaznaczają przedstawiciele spółki zarządzającej tym odcinkiem autostrady.

W niedzielę kierowcy muszą się spodziewać czasowych utrudnień na drodze ekspresowej z lotniska w Pyrzowicach, gdzie ma lądować część delegacji udających się na uroczystości w Krakowie.(PAP)

kon/ abr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)