Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Instruktorzy nauki jazdy zatrzymani pod zarzutem korupcji

0
Podziel się

45 zrzutów usłyszeli zatrzymani przez śląską policję czterej instruktorzy
nauki jazdy z ośrodka szkolenia kierowców w Gliwicach. Mężczyźni są podejrzani o wystawianie w
zamian za łapówki zaświadczeń o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy.

bEpEGfUB

45 zrzutów usłyszeli zatrzymani przez śląską policję czterej instruktorzy nauki jazdy z ośrodka szkolenia kierowców w Gliwicach. Mężczyźni są podejrzani o wystawianie w zamian za łapówki zaświadczeń o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy.

Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, instruktorów zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z k+orupcją z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Podejrzani mają od 43 do 53 lat. Do przestępstw miało dochodzić od 2006 do 2010 roku w jednym z ośrodków szkolenia kierowców w Gliwicach.

"Jak ustalili śledczy, instruktorzy w zamian za pieniądze wystawiali fałszywe zaświadczenia o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy. W rzeczywistości osoba, dla której wystawiony był dokument, nie odbyła takiego szkolenia w ośrodku wskazanym w zaświadczeniu" - powiedział PAP aspirant Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji. Szkoleniowiec otrzymywał 50 złotych za "lewy" dokument - wynika z ustaleń śledztwa.

bEpEGfUD

Szkolenie dodatkowe muszą odbyć kursanci, którzy trzykrotnie nie zdali części teoretycznej lub praktycznej egzaminu na prawo jazdy.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci i prokurator zabezpieczyli mienie instruktorów - samochody o wartości blisko 60 tys. złotych. Decyzją prokuratora zostali też objęci policyjnym dozorem. Za zarzucane im przestępstwa każdemu z nich grozi do 8 lat więzienia. Policjanci podają, że sprawa ma charakter rozwojowy.(PAP)

kon/ itm/

bEpEGfVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)