Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Mężczyzna odpowie za znieważanie i dewastowanie cmentarzy

0
Podziel się

28-letni mężczyzna odpowie przed sądem za dewastowanie cmentarzy na Śląsku Cieszyńskim. Grozi mu pięć lat więzienia.

Śląskie: Mężczyzna odpowie za znieważanie i dewastowanie cmentarzy
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDRORysB

28-letni mężczyzna odpowie przed sądem za dewastowanie cmentarzy na Śląsku Cieszyńskim. Grozi mu do pięciu lat więzienia* *- poinformowała rzeczniczka bielskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Borkowska.

Według śledczych w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku oskarżony niszczył groby na cmentarzach ewangelickim i katolickich.

- _ Oskarżony znieważył miejsca spoczynku zmarłych. Przewracał i wyrywał tablice oraz krzyże, niszczył nagrobki, płyty, wazony. Wyrządzone przez niego szkody zostały oszacowane na co najmniej 13,8 tys. zł _ - podała rzeczniczka.

bDRORysD

Akt oskarżenia cieszyńska prokuratura przesłała do sądu. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował dla siebie 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę.

Zobowiązał się także do naprawienia szkody w ciągu roku od uprawomocnienia się wyroku. Za czyny, o które został oskarżony, grozi 5 lat więzienia. Mężczyzna nie był dotychczas karany.

Czytaj informacji z kraju znajdziesz w Money.pl
Jedziesz na cmentarz? Będą zmiany w ruchu Część pasów jezdni może być przeznaczona na parkingi, a w niektóre miejsca poprowadzono objazdy.
Kradzieże i włamania plagą u sąsiada. Polacy? -_ Polska i Niemcy chcą wypracować wspólną strategię walki z przestępczością w regionach przygranicznych _ - mówi niemiecki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich.
Narkotyki w hipermarkecie. Między bananami Narkotyki znalezione w transporcie bananów miały trafić prawdopodobnie do Europy Zachodniej.
bDRORyte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)