Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Nauczycielka zaatakowana nożem przez byłego ucznia

0
Podziel się:

B. uczeń tyskiego zespołu szkół zaatakował w
piątek nożem pracującą w tej placówce nauczycielkę. Zraniona
kilkakrotnie kobieta musiała być natychmiast operowana; jej życiu
nie grozi niebezpieczeństwo - podała policja.

bELwtKgl

B. uczeń tyskiego zespołu szkół zaatakował w piątek nożem pracującą w tej placówce nauczycielkę. Zraniona kilkakrotnie kobieta musiała być natychmiast operowana; jej życiu nie grozi niebezpieczeństwo - podała policja.

Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji powiedział PAP, że do zdarzenia doszło w piątek po południu w zespole szkół przy ul. Edukacji. 25-letni tyszanin wszedł do klasy, kiedy nauczycielka była w niej sama i zadał 53-letniej kobiecie kilka ciosów w tułów i rękę, po czym uciekł.

"Tyscy policjanci, mając rysopis sprawcy, zatrzymali go krótko po tym, gdy uciekł ze szkoły. Zraniona kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie poddano ją operacji. Na szczęście, zdaniem lekarzy, jej życiu już nic nie zagraża" - powiedział Jachimczak.

bELwtKgn

Policjanci ustalają motywy działania nożownika. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Jeżeli śledczy zarzucą mu usiłowanie zabójstwa, będzie mu groziło nawet dożywocie.

"Zatrzymany został wstępnie przesłuchany, ale mówi nielogicznie. Pewnie więcej dowiemy się od zaatakowanej przez niego kobiety, ale rozmowa z nią jest na razie niemożliwa" - powiedział PAP aspirant sztabowy Jacek Ptak z tyskiej policji.

Na razie wiadomo, że napastnik znał ofiarę. W piątek rano wysłał jej sms-a z pogróżkami. Choć jest pewne, że zatrzymany jest absolwentem szkoły, w której zaatakował nauczycielkę, to policjanci nie mają jeszcze pewności, czy uczyła go kobieta, którą zaatakował. Kobieta prowadzi lekcje języka rosyjskiego.(PAP)

kon/ bno/ gma/

bELwtKgO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)