Notowania

wiadomości
08.12.2012 08:18

Śląskie: Nocne problemy na kolei

Dwie awarie były przyczyną utrudnień w komunikacji kolejowej w nocy z piątku na sobotę w województwie śląskim - podało w sobotę Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwie awarie były przyczyną utrudnień w komunikacji kolejowej w nocy z piątku na sobotę w województwie śląskim - podało w sobotę Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. *

W piątek tuż przed godz. 20.00 pomiędzy stacjami Jaworzno Szczakowa - Sosnowiec Jęzor na pociąg pospieszny relacji Kraków - Świnoujście spadła zerwana sieć trakcyjna. Ruch kolejowy na szlaku kolejowym Katowice - Kraków został całkowicie zablokowany, bo sąsiednie torowisko jest remontowane. Po dojeździe pociągu sieciowego pociąg pospieszny do Świnoujścia został cofnięty i kontynuował jazdę drogą okrężną przez Sosnowiec Maczki, Sosnowiec Południowy, Katowice Zawodzie. Naprawę sieci trakcyjnej zakończono po północy.

Wkrótce potem, po godz. 1.00, w Zebrzydowicach w powiecie cieszyńskim na stacji kolejowej pociąg osobowy relacji Kraków - Petrovice u Karvin, w Czechach przepalił sieć trakcyjną i został unieruchomiony. Część pasażerów przesiadła się do pociągu pospiesznego relacji Warszawa - Wiedeń. Ruch kolejowy odbywał się sąsiednim torowiskiem. O godz. 03:10 pociąg ruszył do Czech. Naprawę sieci trakcyjnej zakończono po godz. 4.00. (PAP)

lun/ ako/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz