Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Nowy numer telefonu interwencyjnego WUG

0
Podziel się:

Nowy numer telefonu, pod którym górnicy mogą anonimowo zgłaszać przypadki
naruszania zasad bezpieczeństwa w kopalniach, uruchomiono w Wyższym Urzędzie Górniczym (WUG) w
Katowicach. Od wtorku górnicy powinni dzwonić pod nr 32 736 19 47.

Nowy numer telefonu, pod którym górnicy mogą anonimowo zgłaszać przypadki naruszania zasad bezpieczeństwa w kopalniach, uruchomiono w Wyższym Urzędzie Górniczym (WUG) w Katowicach. Od wtorku górnicy powinni dzwonić pod nr 32 736 19 47.

Uruchomiony w poniedziałek telefon interwencyjny i specjalny adres e-mail: bhp.uwagi@wug.gov.pl, gdzie również można zgłaszać nieprawidłowości dotyczące bezpieczeństwa, to efekt sobotnich wypadków w kopalniach. Tego dnia życie straciło aż trzech górników: dwóch w kopalni Pniówek, jeden w kopalni Wieczorek.

We wtorek, z powodów technicznych, konieczna była zmiana numeru telefonu interwencyjnego. Przedstawiciele nadzoru górniczego proszą górników, by dzwonili na nowy numer.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka WUG, Jolanta Talarczyk, od poniedziałku na numer i adres e-mail zgłoszono już pierwsze uwagi. Były też przypadki, w których górnicy pisali, że boją się mówić o nieprawidłowościach - nawet anonimowo.

Przedstawiciele nadzoru górniczego apelują, by górnicy nie tolerowali lekceważenia zagrożeń. "Górniku, nie ryzykuj życia; nie milcz, nie przytakuj, gdy przełożeni lekceważą łamanie przepisów. Szeregowi pracownicy mogą wymuszać przestrzeganie zasad bhp, które przecież powstały po to by ich chronić" - apelował w poniedziałek prezes WUG, Piotr Litwa.

W ubiegłym roku w polskim górnictwie zginęły 24 osoby, w tym 15 w kopalniach węgla kamiennego, osiem w kopalniach rud miedzi, a jeden w górnictwie nafty i gazu. Rok wcześniej śmiertelnych ofiar górniczej pracy było 38 (36 w kopalniach węgla). W tym roku zginęły już trzy osoby.(PAP)

mab/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)