Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Opóźnienia pociągów m.in. między Śląskiem a Warszawą

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o naprawie trakcji
#

bDeCctFN

# dochodzi informacja o naprawie trakcji #

21.11. Katowice (PAP) - W sobotę wieczorem ekipy naprawcze przywróciły prawidłową sieć trakcyjną na szlaku kolejowym w okolicach Dąbrowy Górniczej-Ząbkowic (woj. śląskie), gdzie wczesnym popołudniem zerwana linia energetyczna uszkodziła trakcję. Ruch kolejowy na tej trasie, gdzie jeżdżą m.in. pociągi łączące Śląsk z Warszawą i Częstochową, wraca do normy. Niektore pociągi były opóźnione o ponad godzinę.

"Do 19.00 przywrócono sieć trakcyjną dla trzech z czterech torów. W krótkim czasie trakcja będzie sprawna także dla czwartego toru. Nie ma już potrzeby korzystania z lokomotyw spalinowych na tym odcinku" - powiedział w sobotę wieczorem PAP dyspozytor PKP.

Do zerwania sieci doszło po 13. Szlak kolejowy przez prawie dwie godziny był w tym miejscu całkowicie zablokowany. Około godz. 15 udało się przywrócić ruch na dwóch torach, za pomocą lokomotyw spalinowych. O godz. 19 pociągi były już zasilane prądem z sieci trakcyjnej.

bDeCctFP

Jak powiedziano PAP na infolinii spółki PKP Intercity, w sobotę ok. godz. 15 opóźnienia pociągów tej spółki między Katowicami a Warszawą wynosiły ok. 60 minut. Po wprowadzeniu na tym odcinku lokomotyw spalinowych opóźnienia zmniejszyły się. (PAP)

mab/ mow/

bDeCctGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)