Notowania

warszawa
21.11.2009 19:23

Śląskie: Opóźnienia pociągów m.in. między Śląskiem a Warszawą

# dochodzi informacja o naprawie trakcji #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o naprawie trakcji #

21.11. Katowice (PAP) - W sobotę wieczorem ekipy naprawcze przywróciły prawidłową sieć trakcyjną na szlaku kolejowym w okolicach Dąbrowy Górniczej-Ząbkowic (woj. śląskie), gdzie wczesnym popołudniem zerwana linia energetyczna uszkodziła trakcję. Ruch kolejowy na tej trasie, gdzie jeżdżą m.in. pociągi łączące Śląsk z Warszawą i Częstochową, wraca do normy. Niektore pociągi były opóźnione o ponad godzinę.

"Do 19.00 przywrócono sieć trakcyjną dla trzech z czterech torów. W krótkim czasie trakcja będzie sprawna także dla czwartego toru. Nie ma już potrzeby korzystania z lokomotyw spalinowych na tym odcinku" - powiedział w sobotę wieczorem PAP dyspozytor PKP.

Do zerwania sieci doszło po 13. Szlak kolejowy przez prawie dwie godziny był w tym miejscu całkowicie zablokowany. Około godz. 15 udało się przywrócić ruch na dwóch torach, za pomocą lokomotyw spalinowych. O godz. 19 pociągi były już zasilane prądem z sieci trakcyjnej.

Jak powiedziano PAP na infolinii spółki PKP Intercity, w sobotę ok. godz. 15 opóźnienia pociągów tej spółki między Katowicami a Warszawą wynosiły ok. 60 minut. Po wprowadzeniu na tym odcinku lokomotyw spalinowych opóźnienia zmniejszyły się. (PAP)

mab/ mow/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz