Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
21.11.2009 15:52

Śląskie: Opóźnienia pociągów m.in. między Śląskiem a Warszawą

# dochodzą informacje z PKP o ograniczonym przywróceniu ruchu pociągów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą informacje z PKP o ograniczonym przywróceniu ruchu pociągów #

21.11. Katowice (PAP) - Zerwana linia energetyczna uszkodziła w sobotę kolejową sieć trakcyjną w okolicach Dąbrowy Górniczej - Ząbkowic (woj. śląskie). Opóźnione są pociągi łączące Śląsk z Warszawą oraz z Częstochową. Na uszkodzonym odcinku pociągi są prowadzone przez lokomotywy spalinowe.

Według informacji centrum zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego, zerwanie sieci trakcyjnej, do którego doszło w sobotę po południu, dotyczyło czterech torów. Szlak kolejowy przez prawie dwie godziny był w tym miejscu całkowicie zablokowany.

Jak powiedział PAP rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, Krzysztof Łańcucki, w sobotę po 15.00 udało się przywrócić ruch na dwóch torach, za pomocą lokomotyw spalinowych. Będą one prowadzić pociągi w obu kierunkach do czasu naprawy trakcji. Według rzecznika, może to potrwać ok. trzech godzin, czyli mniej więcej do 18.30.

Ruch z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych odbywa się na ok. 20-kilometrowym odcinku między Łazami a Dąbrową Górniczą-Ząbkowicami. Ekipy naprawcze chcą w pierwszej kolejności naprawić choć część sieci, by było możliwe wznowienie normalnego ruchu pociągów na dwóch torach.

Jak powiedziano PAP na infolinii spółki PKP Intercity, w sobotę ok. 15.00 opóźnienia pociągów tej spółki między Katowicami a Warszawą wynosiły ok. 60 minut.

Według Łańcuckiego, od momentu przywrócenia ruchu za pomocą lokomotyw spalinowych, opóźnienia nie będą się zwiększać i nie powinny być większe niż ok. 40 minut. Najbardziej opóźnione są pociągi, które utknęły z powodu uszkodzenia trakcji krótko po 13.00, kiedy do niego doszło. (PAP)

mab/ bk/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz