Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Oskarżony o napady i kradzieże na kwotę ponad 600 tys. zł

0
Podziel się:

Za 23 przestępstwa - kradzieże z włamaniem i napady rabunkowe z bronią w
ręku - odpowie wkrótce przed sądem Sławomir W., który przez kilka lat ukrywał się przed polskim
wymiarem sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii. Jego łupem padło mienie warte ponad 600 tys. zł.

bEChSLcR

Za 23 przestępstwa - kradzieże z włamaniem i napady rabunkowe z bronią w ręku - odpowie wkrótce przed sądem Sławomir W., który przez kilka lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii. Jego łupem padło mienie warte ponad 600 tys. zł.

Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie został skierowany do Sądu Okręgowego w Opolu - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Według ustaleń śledztwa Sławomir W. kradzieży i napadów na placówki bankowe i obiekty handlowe dokonywał od czerwca 2002 do marca 2005 roku, głównie w województwach śląskim i opolskim. "Jego łupem padło mienie o łącznej wartości 622 tys. zł. Były to pieniądze, biżuteria, sprzęt RTV oraz odzież" - poinformowała prok. Zawada-Dybek.

bEChSLcT

Sławomir W. poszukiwany był listem gończym od kwietnia 2007 roku. Trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania przestępca został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. W sierpniu tego roku został przekazany stronie polskiej.

Jak podaje prokuratura, oskarżony częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 15 lat więzienia.(PAP)

kon/ itm/

bEChSLdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)