Notowania

zagrożenie powodziowe
04.05.2013 13:21

Śląskie: Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w Gliwicach

Zarówno poziom wody w rzece, jak i tereny położone najbliżej cieku są stale monitorowane - podało Centrum Ratownictwa Gliwice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Elena Luria/Dreamstime)

*W Gliwicach ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe - poinformował PAP w sobotę komendant Centrum Ratownictwa Gliwice Tomasz Wójcik. Stany ostrzegawcze zostały przekroczone na rzekach Kłodnica i Bytomka. *

_ Z ostatniego wskazania wynika, że na Kłodnicy stan ostrzegawczy został przekroczony o 20 cm. Z kolei na Bytomce - największym dopływie Kłodnicy - stan ostrzegawczy został przekroczony o 24 cm i brakuje 6 cm do stanu alarmowego _ - powiedział PAP Wójcik.

_ Zarówno poziom wody w rzece, jak i tereny położone najbliżej cieku są stale monitorowane _ - podało Centrum Ratownictwa Gliwice.

Mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją w okolicach rzeki proszeni są o kontakt pod całodobowy numer telefonu 32/ 231 98 76.

Czytaj więcej w Money.pl
Na południu Polski grad uszkadza dachy Do tej pory straż pożarna interweniowała już 150 razy - informuje Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.
Jakie jest zagrożenie powodzią? Resort... Nie występuje poważne zagrożenie powodziowe spowodowane sytuacją hydrologiczną i meteorologiczną, lecz mogą wystąpić lokalne podtopienia; przewidywany jest dalszy spadek poziomów wody.
Tagi: zagrożenie powodziowe, powódź, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz