Notowania

wiadomości
22.01.2013 19:47

Śląskie: Policja szuka sprawców zniszczenia baneru posła Ruchu Palikota

Policja z Dąbrowy Górniczej szuka sprawców zniszczenia baneru z wizerunkiem mieszkającego w tym mieście posła Ruchu Palikota Jerzego Borkowskiego. Poseł uważa, że akt wandalizmu miał podtekst polityczny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Policja z Dąbrowy Górniczej szuka sprawców zniszczenia baneru z wizerunkiem mieszkającego w tym mieście posła Ruchu Palikota Jerzego Borkowskiego. Poseł uważa, że akt wandalizmu miał podtekst polityczny.

Baner o wymiarach ok. 3 na 4 metry, zachęcający do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w biurze posła, wisiał na budynku na jednym z osiedli, niedaleko miejsca zamieszkania parlamentarzysty. Zniknął w sobotę, co poseł zgłosił na policję. Później pocztą elektroniczną poseł otrzymał od nieznanego nadawcy informację o umieszczonym w internecie filmie, na którym nagrano zdjęcie i spalenie baneru.

"Na filmie widać, jak trzech mężczyzn - zamaskowanych, w kapturach - ściąga baner ze ściany, a później palą go gdzieś w lesie. Towarzyszyła temu piosenka w języku angielskim oraz komentarz, że mój wizerunek kłóci się z ich prawicowym spojrzeniem" - relacjonował PAP poseł, który zaniósł nagranie na policję.

Sprawcy mieli również wykonywać faszystowskie gesty. To wszystko - zdaniem posła - potwierdza, że była to celowa, zorganizowana akcja, z podtekstem politycznym.

Asp. Dariusz Mularczyk z dąbrowskiej policji poinformował, że toczy się postępowanie w sprawie zniszczenia baneru; policjanci ustalają obecnie okoliczności sprawy i zabezpieczają materiały. Dotychczas nie wykryto sprawców tego aktu.

Borkowski uważa, że film dokumentujący zniszczenie baneru oraz towarzyszący mu komentarz można odebrać jako próbę zastraszenia. "Nie należę do ludzi strachliwych, ale przyznaję, że kiedy to pierwszy raz zobaczyłem, byłem przerażony" - powiedział poseł, podkreślając, że obok takiej formy manifestowania poglądów politycznych nie można przechodzić obojętnie - stąd jego zgłoszenie na policję.

Według posła sprawcami tego czynu może być grupa określająca siebie jako "White Boys Sosnowiec" - biali chłopcy z Sosnowca. Poseł liczy, że policja szybko wyjaśni sprawę. Informację o niej podały wcześniej m.in. telewizja TVN24 oraz portal gazeta.pl.(PAP)

mab/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz