Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 12:38

Śląskie: Ponad 350 zgłoszeń na konkurs "Obiektywnie śląskie"

337 fotoreportaży i 24 filmy zostały zgłoszone do trzeciej edycji konkursu "Obiektywnie śląskie". Wszystkie będą oceniane przez profesjonalne jury, m.in. Magdalenę Łazarkiewicz i Lecha Majewskiego. Najlepszą pracę konkursową wybiorą także internauci.

Podziel się
Dodaj komentarz

*337 fotoreportaży i 24 filmy zostały zgłoszone do trzeciej edycji konkursu "Obiektywnie śląskie". Wszystkie będą oceniane przez profesjonalne jury, m.in. Magdalenę Łazarkiewicz i Lecha Majewskiego. Najlepszą pracę konkursową wybiorą także internauci. *

"Śląsk-moje miejsce" jest motywem przewodnim tegorocznej, trzeciej edycji konkursu "Obiektywnie śląskie". Jego celem jest ukazanie w ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla województwa śląskiego.

Prace konkursowe mogli nadsyłać mieszkańcy województwa śląskiego.

We wtorek do oceny zgłoszonych prac przystąpiło jury w składzie: reżyserka i scenarzystka Magdalena Łazarkiewicz, reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz Lech Majewski, dziennikarz i publicysta Marcin Meller oraz adiunkt w katedrze Rysunku i Malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej dr Jacek Joostberens. Fotoreportaż będzie oceniany w czterech kategoriach tematycznych: człowiek, tajemnica, radość i metamorfoza. Zgłoszone filmy nie powinny przekraczać dwóch minut.

Nadesłane na konkurs filmy i fotoreportaże można już oglądać na stronie internetowej konkursu www.obiektywnieslaskie.pl Każdy może wziąć udział w głosowaniu na ulubioną pracę konkursową. Autorowi fotoreportażu i filmu z najwyższą liczbą "kliknięć" przyznana zostanie nagroda publiczności. Głosowanie zostanie zamknięte 15 października.

Decyzje jury będą ogłoszone podczas uroczystego finału, który odbędzie się 20 października w atrium Akademii Muzycznej w Katowicach. Podczas finału zostaną zaprezentowane najlepsze prace trzeciej edycji.

Nagrodami w konkursie są m.in. wycieczki do Brukseli, weekendy dla dwóch osób w jednej z wybranych leśniczówek Regionalnych Lasów Państwowych, warsztaty fotograficzne i filmowe.

Konkurs "Obiektywnie śląskie" organizowany jest przez stowarzyszenie Projekt Śląsk.(PAP)

ktp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz