Notowania

wiadomości
08.10.2012 14:51

Śląskie: Ponad 36 tys. uczniów zgłoszono do "Wyprawki szkolnej"

Ponad 36 tys. uczniów ze szkół województwa śląskiego zgłoszono do udziału w rządowym programie "Wyprawka szkolna" - poinformowało w poniedziałek Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. W tym roku na ten cel przeznaczono ponad 8,1 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 36 tys. uczniów ze szkół województwa śląskiego zgłoszono do udziału w rządowym programie "Wyprawka szkolna" - poinformowało w poniedziałek Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. W tym roku na ten cel przeznaczono ponad 8,1 mln zł. *

Dzięki rządowemu programowi rodzice uczniów mogą otrzymać od 180 do 352 zł na zakup podręczników. "Z wstępnych danych zebranych w gminach wynika, że dofinansowania będzie potrzebowało 36 420 uczniów" - powiedziała PAP rzeczniczka Śląskiego Kuratorium Oświaty Anna Wietrzyk.

Na dotacje do szkolnych podręczników woj. śląskie otrzymało w tym roku ponad 8,1 mln zł. "O przyznaniu takiej pomocy decyduje głównie kryterium dochodowe. Wyprawkę może otrzymać dodatkowo także 5 proc. uczniów nie spełniających tego kryterium" - powiedziała Wietrzyk. Dotąd złożono 6 216 takich wniosków.

W tym roku rządowym programem "Wyprawka szkolna" są objęci uczniowie rozpoczynający edukację szkolną w klasach I-IV szkoły podstawowej, klasach I-IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, w klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum, klasie IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasie IV ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie I liceum plastycznego lub klasie I albo VII ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Programem są także objęci uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2012/2013 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Rodzice powinni otrzymać pieniądze do 15 listopada.

W budżecie państwa na "Wyprawkę szkolną" zarezerwowano w tym roku 128 mln zł, czyli o ok. 13 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. (PAP)

ktp/ ls/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz