Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Ponad 420 projektów na logo Bytomia

0
Podziel się:

Ponad 420 projektów wpłynęło na ogłoszony przez Urząd Miejski w Bytomiu
konkurs na logo miasta. Zgłoszenia nadesłali m.in. mieszkańcy miasta. Zwycięzca zostanie wyłoniony
w sondzie internetowej - poinformował w poniedziałek Urząd Miejski.

Ponad 420 projektów wpłynęło na ogłoszony przez Urząd Miejski w Bytomiu konkurs na logo miasta. Zgłoszenia nadesłali m.in. mieszkańcy miasta. Zwycięzca zostanie wyłoniony w sondzie internetowej - poinformował w poniedziałek Urząd Miejski.

"Bytom miasto tradycji", "Bytom miasto pozytywów", "Bytom miasto energii", "Bytom właściwy kierunek", "Bytom miasto równych szans" - to tylko niektóre z haseł jakie pojawiły się na zaprojektowanych m.in. przez mieszkańców miasta zgłoszeniach na logo Bytomia.

Inspiracją dla projektantów były m.in. Opera Śląska w Bytomiu, szyby kopalniane, rynek miasta, kamienice oraz lew.

Logo z lwem pojawia się w kilkunastu propozycjach. Ich autorzy nawiązują w ten sposób do znanej rzeźby "Lew śpiący", która była elementem nieistniejącego już, a pochodzącego z 1873 roku, pomnika mieszkańców powiatu bytomskiego poległych w wojnie francusko-pruskiej w latach 1870-1871. Rzeźba kilkakrotnie zmieniała miejsce. W 2006 roku znaleziono ją w Warszawie (stała przy bocznym wejściu do warszawskiego ZOO). Powróciła do Bytomia w 2008 roku.

"Projekty są bardzo różnorodne, a bytomianie - pomysłowi, dlatego wszystkie projekty umieściliśmy na stronie internetowej bytom.pl, by każdy mógł je zobaczyć" - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Jak powiedział PAP naczelnik wydziału promocji i kontaktów z mediami Krzysztof Turzański, wszystkie projekty są analizowane przez powołaną przez Urząd Miejski komisję. O konsultacje poproszono m.in. grafików, fotografików oraz artystów. Z tych ponad 420 propozycji komisja wyłoni dziesięć najlepszych, a zwycięzca zostanie wybrany w sondzie internetowej. (PAP)

ktp/ par/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)