Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Ponad 6 mln zł dla zwycięzców konkursu "Wyścig po kapitał"

0
Podziel się:

Ponad 6 mln zł czeka na firmy, szukające kapitału na innowacyjne projekty
lub realizację strategii rozwoju - podają organizatorzy konkursu "Wyścig po kapitał", którego
zwycięzcy mogą liczyć na 200 tys. euro na start projektu i 1,5 mln euro na jego rozwój.

Ponad 6 mln zł czeka na firmy, szukające kapitału na innowacyjne projekty lub realizację strategii rozwoju - podają organizatorzy konkursu "Wyścig po kapitał", którego zwycięzcy mogą liczyć na 200 tys. euro na start projektu i 1,5 mln euro na jego rozwój.

Konkurs ogłoszono podczas rozpoczętego w poniedziałek w Katowicach II Forum Nowej Gospodarki.

Organizatorami konkursu są: katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum oraz Secus Wsparcie Biznesu. Konkurs jest współfinansowany z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka.

Przedsięwzięcie jest skierowane do osób fizycznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw o największym potencjale rynkowym. Główną ideą inicjatywy jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych projektów w Polsce oraz przyspieszenie ich drogi do osiągnięcia sukcesu.

"To jest konkurs całkowicie otwarty. Najważniejsze to rzeczywisty, sensowny pomysł, który da się wdrożyć. Te pomysły będą oceniane przez grono ekspertów. Najlepszy pomysł zostanie dofinansowany kwotą 200 tys. euro; będziemy kapitałowo uczestniczyć w tej spółce. W następnym kroku, poza naszymi środkami, firma Secus może wejść w takie przedsięwzięcie do kwoty 1,5 mln euro. Daje to kilkuletnią perspektywę - od pomysłu do pełnej realizacji" - wyjaśnił prezes Euro-Centrum Roman Trzaskalik.

Specjalnie powołana kapituła ekspertów wybierze i nagrodzi dwie najlepsze firmy w kategoriach "200 tys. euro na start" oraz "1,5 mln euro na przyspieszenie". W pierwszej kategorii nagrodą jest możliwość uzyskania wsparcia kapitałowego innowacyjnego projektu (tzw. start-up) do 200 tys. euro oraz pakiet informatyczny (sprzęt i doradztwo). Druga kategoria to dofinansowanie na rozwój strategii biznesowej w wysokości do 1,5 mln euro oraz marketingowa sesja strategiczna.

Oprócz wsparcia finansowego organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielenia doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych.

"Wspieranie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce i tworzenie nowych firm technologicznych jest misją Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Środki jakimi na ten cel dysponujemy oraz wsparcie najlepszych ekspertów, w połączeniu z ciekawym projektem biznesowym, to pierwszy krok do rozwoju najlepszych spółek technologicznych" - oceniła Monika Pilip z zarządu Euro-Centrum.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłosić swoją kandydaturę przez wypełnienie formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie internetowej www.wyscigpokapital.pl; tam również znajduje się regulamin konkursu. Termin rejestracji upływa z końcem czerwca.

Konkurs "Wyścig po kapitał" ogłoszono podczas konferencji zatytułowanej "Kapitał dla firm ze Śląska i Małopolski - efektywna współpraca w ramach makroregionu". Spotkanie było częścią projektu Secus Łowcy Biznesu, który obok Lewiatan Business Angels jest jedną z największych w Polsce sieci współpracy między przedsiębiorcami i inwestorami, którzy są gotowi zainwestować kapitał w projekty rozwijającego się biznesu.

Projekt Secus Wsparcie Biznesu ma na celu umożliwienie bezpośredniego kontaktu, wspieranie młodych i innowacyjnych firm w zakresie pozyskania kapitału i know-how na dalszy rozwój. Do tej pory do sieci przystąpiło ponad 300 przedsiębiorstw oraz ponad 150 inwestorów, którzy są chętni do wspierania innowacyjnych przedsięwzięć. (PAP)

mab/ amac/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)