Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Prace społeczne za znieważenie grobów

0
Podziel się:

Pół roku prac społecznych po 30 godzin miesięcznie - to kara dla
nastolatków, którzy na bytomskim cmentarzu skakali po grobach i rzucali zniczami. Przyznali, że
byli pod wpływem dopalaczy. Karze poddali się dobrowolnie.

bECibGth

Pół roku prac społecznych po 30 godzin miesięcznie - to kara dla nastolatków, którzy na bytomskim cmentarzu skakali po grobach i rzucali zniczami. Przyznali, że byli pod wpływem dopalaczy. Karze poddali się dobrowolnie.

O zatrzymaniu czterech chłopaków, którzy znieważyli miejsce spoczynku zmarłych na cmentarzu przy ul. Powstańców Śląskich w Bytomiu, poinformował w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji.

O zdarzeniu powiadomił policję jeden ze świadków. Wysłani na miejsce mundurowi zatrzymali czterech chłopaków, w wieku od 16 do 18 lat. Policjanci zauważyli, że nastolatkowie są prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. Trzej starsi zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a nieletni trafił do izby dziecka.

bECibGtj

Trzej zatrzymani usłyszeli zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Wszyscy przyznali się do tego przestępstwa i wyjaśnili, że byli pod wpływem tzw. dopalaczy, które kupili poprzez internet. Dorośli sprawcy dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Nieletni stanie natomiast przed bytomskim sądem rodzinnym.(PAP)

kon/ abr/

bECibGtK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)