Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Służba Więzienna wyposaża sale widzeń w zabawki

0
Podziel się:

Dzieci odwiedzające swoich rodziców, odbywających karę pozbawienia wolności
w śląskich zakładach karnych, będą mogły czuć się nieco swobodniej niż dotychczas. Służba Więzienna
wyposaża sale widzeń w kolorowe zabawki i meble.

Dzieci odwiedzające swoich rodziców, odbywających karę pozbawienia wolności w śląskich zakładach karnych, będą mogły czuć się nieco swobodniej niż dotychczas. Służba Więzienna wyposaża sale widzeń w kolorowe zabawki i meble.

Rzeczniczka Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach mjr Justyna Bednarek poinformowała w poniedziałek PAP, że właśnie trwa przekazywanie do jednostek penitencjarnych sprzętu i elementów wyposażenia sal widzeń, w których skazani spotykają się ze swoimi dziećmi. Zamówione wcześniej zabawki dotarły do Inspektoratu przed świętami.

"Poza takimi materiałami, jak kolorowa wykładzina, huśtawki, plastikowe zjeżdżalnie na place przy zakładach karnych, kolorowe stoliki i krzesełka, zakupiono również po kilkanaście zestawów lalek wraz z akcesoriami, samochodów, pluszaków oraz zabawek edukacyjnych i materiałów piśmienniczych" - wylicza mjr Bednarek.

Jeszcze przed Nowym Rokiem zamówione zabawki zostaną rozdzielone do aresztów i więzień, zgodnie z wcześniejszym zamówieniem. We wszystkich szesnastu jednostkach penitencjarnych w okręgu katowickim - do niedawna jedynym w Polsce - już od dwóch lat znajdują się wyodrębnione do zabawy z dziećmi i spotkań rodzinnych pokoje lub fragmenty pomieszczeń na salach widzeń, gdzie skazani mogą spotykać się z dziećmi w przyjaznej atmosferze. Mogą razem z nimi bawić się, czytać im książki, w niektórych jednostkach także korzystać z pomocy studentów-wolontariuszy. "Dzięki dofinansowaniu pomieszczenia zostaną doposażone w zabawki i mebelki sprzyjające rozwojowi dzieci odwiedzających swoich rodziców" - zaznaczyła Bednarek.

Zakup zabawek to część projektu finansowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014. Jego celem jest podniesienie poziomu wykonywania kary pozbawienia wolności zgodnie z międzynarodowymi wymogami dotyczącymi praw człowieka. Chodzi m.in. o szkolenia szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe funkcjonariuszy, szkolenia zawodowe dla skazanych czy zwiększenie efektywności powrotu skazanych do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary - także poprzez wzmacnianie więzi rodzinnych. Część szkoleń dla funkcjonariuszy rozpoczęła się jeszcze w grudniu tego roku, w sumie przeszkolono już prawie 290 osób.(PAP)

kon/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)