Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Sześć osób rannych w wypadku koło Częstochowy

0
Podziel się:

Sześć osób zostało niegroźnie rannych w wypadku, do którego doszło w
piątek wieczorem na drodze krajowej nr 1 w Romanowie niedaleko Częstochowy (Śląskie). Ruch w
miejscu wypadku będzie utrudniony w obu kierunkach do późnego wieczora.

Sześć osób zostało niegroźnie rannych w wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem na drodze krajowej nr 1 w Romanowie niedaleko Częstochowy (Śląskie). Ruch w miejscu wypadku będzie utrudniony w obu kierunkach do późnego wieczora.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podinsp. Joanna Lazar, na jezdni w kierunku Łodzi i Warszawy zderzyło się pięć samochodów - dwie ciężarówki, dwa auta osobowe i bus. Wśród sześciorga poszkodowanych jest dziecko. Ranni trafili do częstochowskich szpitali; nie ma niebezpieczeństwa dla ich życia i zdrowia.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wypadek zapoczątkowały problemy z hamulcami w jadącej w kierunku Warszawy ciężarówce. Po zahamowaniu samochód stanął w poprzek drogi; następnie uderzyły w niego kolejne nadjeżdżające auta.

Krótko po wypadku droga w kierunku Warszawy była zablokowana, szybko jednak udało się przywrócić ruch dzięki zdemontowaniu barier oddzielających od siebie obie jezdnie. Dzięki temu ruch aut osobowych odbywa się jezdnią wiodącą w kierunku Katowic, po jednym pasie w każdą stronę. Natomiast ciężarówki kierowane są objazdem przez Myszków i Woźniki.

Utrudnienia na tym odcinku drogi krajowej nr mają potrwać w piątek do późnego wieczora. Służby ratownicze muszą usunąć z drogi samochody uczestniczące w wypadku i wyczyścić jezdnię.(PAP)

mab/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)