Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Utrudnienia w ruchu po wykolejeniu pociągu towarowego k. Raciborza

0
Podziel się

Do sobotniego wieczora lokalne pociągi kursujące między Raciborzem a
Chałupkami (Śląskie) będą zastąpione autobusami. Szlak kolejowy został na tym odcinku zablokowany
po porannym wykolejeniu się dwóch wagonów pociągu towarowego. Nie było poszkodowanych.

bErQFznp

Do sobotniego wieczora lokalne pociągi kursujące między Raciborzem a Chałupkami (Śląskie) będą zastąpione autobusami. Szlak kolejowy został na tym odcinku zablokowany po porannym wykolejeniu się dwóch wagonów pociągu towarowego. Nie było poszkodowanych.

"Wprowadziliśmy na tym odcinku autobusową komunikację zastępczą. Autobusy zastąpią sześć pociągów; mamy nadzieję, że siódme, wieczorne połączenie będzie już zrealizowane normalnie" - powiedział PAP rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba.

Kolejarze wstępnie oszacowali, że usunięcie skutków wypadku potrwa w sobotę do 18. Do tego czasu trzeba będzie nie tylko postawić wykolejone wagony z powrotem na tory, ale także usunąć stalowe elementy, które po wypadku wysypały się z jednego z wagonów na torowisko. Drugi wykolejony wagon był pusty. Aby udrożnić tory potrzebny będzie dźwig.

bErQFznr

Do wypadku doszło na odcinku między Krzyżanowicami a Chałupkami, w pobliżu polsko-czeskiej granicy w Chałupkach. Linia kolejowa wiedzie stamtąd dalej do czeskiego Bohumina. Realizowane są tamtędy m.in. przewozy towarowe między Polską a Czechami.(PAP)

mab/ amac/

bErQFznS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)