Notowania

wiadomości
30.08.2011 19:25

Śląskie: W sześciu okręgach do Sejmu zarejestrowanych 26 list

Do późnego popołudnia w sześciu okręgach wyborczych do Sejmu w woj. śląskim zarejestrowano łącznie 26 list kandydatów. We wszystkich okręgach zarejestrowane były listy Polskiej Partii Pracy Sierpień 80.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do późnego popołudnia w sześciu okręgach wyborczych do Sejmu w woj. śląskim zarejestrowano łącznie 26 list kandydatów. We wszystkich okręgach zarejestrowane były listy Polskiej Partii Pracy Sierpień 80.

W woj. śląskim jest sześć okręgów wyborczych do Sejmu: katowicki (nr 31 - 12 posłów), gliwicki (nr 29 - 9 posłów), rybnicki (nr 30 - 9 posłów), sosnowiecki (nr 32 - posłów), bielski (nr 27 - 9 posłów) i częstochowski (nr 28 - 7 posłów).

W okręgu nr 31, katowickim (Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy i powiat bieruńsko-lędziński) do późnego popołudnia zarejestrowały się listy kandydatów: Polskiej Partii Pracy Sierpień 80, PO i PJN. Trwała weryfikacja zgłoszeń komitetów PiS, PSL i Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

Na zarejestrowanych listach wyborczych - pierwsze miejsca na liście PPP Sierpień 80 zajmowali: Elżbieta Fornalczyk, Łukasz Ługowski i Barbara Kasińska; na liście PO: Tomasz Tomczykiewicz, Danuta Pietraszewska, Elżbieta Pierzchała, Marek Plura, Marek Wójcik, Jerzy Ziętek i Jan Rzymełka; a na liście PJN: Andrzej Sośnierz, Aleksandra Buszkiewicz i Krzysztof Szyga.

W okręgu nr 29, gliwickim (Bytom, Gliwice, Zabrze oraz powiaty: gliwicki i tarnogórski) zarejestrowane były cztery listy: PPP Sierpień 80, Ruchu Palikota, PSL i PO.

Na zarejestrowanych listach wyborczych - pierwsze miejsca na liście PPP Sierpień 80 zajmowali: Ewa Nowak, Henryk Bentkowski i Krystyna Wysocka, na liście Ruchu Palikota: Marek Stolarski, Tomasz Stefaniak i Katarzyna Serafinowska, na liście PSL: Andrzej Pilot, Roman Walter i Kazimierz Bartkowiak, a na liście PO: Krystyna Szumilas, Andrzej Gałażewski, Jacek Brzezinka, Tomasz Głogowski, Joanna Stępień, Jan Kaźmierczak i Rafał Marek.

W okręgu 30, rybnickim, obejmującym Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Żory oraz powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki i do późnego popołudnia zarejestrowano listy: PJN, PPP Sierpień 80 i PO.

Na zarejestrowanych listach wyborczych - pierwsze miejsca na liście PJN zajmowali: Adam Gawęda, Artur Michałowski i Karol Łużniak; na liście PO: Joanna Kluzik-Rostkowska, Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski, Henryk Siedlaczek, Aneta Bokuniewicz, Ryszard Zawadzki, Krzysztof Rybka, Mirela Kaczyńska i Piotr Zienc, a na liście PPP Sierpień 80: Tadeusz Pruszkowski, Joanna Piechaczek i Andrzej Sławek.

W okręgu 32, sosnowieckim (Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec i powiaty: będziński oraz zawierciański) zarejestrowały się listy PJN, PPP Sierpień 80 i Ruchu Palikota.

Na zarejestrowanych listach wyborczych - pierwsze miejsca na liście PJN zajmowali: Krzysztof Haładus, Zbigniew Wróblewski i Andrzej Świątek; na liście PPP Sierpień 80: Beata Wajda-Gałązka, Robert Piąty i Stefan Kocur; a na liście Ruchu Palikota: Jerzy Borkowski, Jolanta Koralewska i Roman Gołębiowski.

W okręgu 27, bielskim (Bielsko-Biała i powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński oraz żywiecki), późnym popołudniem zarejestrowane były listy: PPP Sierpień 80, Komitetu Wyborczego Prawica, PSL, PiS i PO

Na zarejestrowanych listach wyborczych - pierwsze miejsca na liście PPP Sierpień 80 zajmowali: Mariusz Rajba, Monika Smolny i Tomasz Przewoźnik; na liście Prawicy: Władysław Motyka, Henryk Zając i Grzegorz Wnętrzak; na liście PSL: Marian Ormaniec, Joanna Badowska i Mirosław Szemla, na liście PiS: Stanisław Szwed, Krzysztof Czabański, Jacek Falfus, Kazimierz Matuszny, Stanisław Pięta, Magdalena Wiciak i Grzegorz Gaża, a na liście PO: Mirosława Nykiel, Sławomir Kowalski, Aleksandra Trybuś, Adam Wykręt, Małgorzata Pępek, Czesław Gluza i Lucyna Kręcichwost.

W okręgu nr 28, częstochowskim (Częstochowa i powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski) listy z nazwiskami kandydatów zarejestrowały: PJN, PPP Sierpień 80, Ruch Palikota, Nowa Prawica Korwin-Mikkego, PiS, PO, PSL i SLD.

Na zarejestrowanych listach wyborczych - pierwsze miejsca na liście PJN zajmowali: Paweł Ruksza, Ludwik Madej i Bartłomiej Machnik; na liście Ruchu Palikota: Artur Bramora, Beata Zaciera-Kaczmarczyk i Dagna Karkowska, na liście PPP Sierpień 80: Marian Szczerbak, Lidia Mańka i Tadeusz Boroń; na liście Nowej Prawicy Korwin-Mikkego: Sławomir Kokot, Przemysław Ficenes i Iwona Miklowicz; na liście PiS: Jadwiga Wiśniewska, Szymon Giżyński; Jerzy Sądel, Lidia Burzyńska, Grzegorz Wójcik i Krzysztof Janus, na liście PO: Halina Rozpondek, Izabela Leszczyna, Grzegorz Sztolcman, Janusz Jakubiec, Bartłomiej Sabat, Iwona Sadek i Iwona Janic, na liście PSL: Władysław Serafin, Krzysztof Smela i Aleksandra Banasiak i na liście SLD: Janusz Adamkiewicz, Marek Balt, Zdzisława Kall i Jacek Kasprzyk.(PAP)

mtb/ kon/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz