Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja
29.09.2007 10:28

Śląskie: Wojewódzki konsultant ds. chirurgii naczyniowej podejrzany o korupcję

Śląska policja zatrzymała pod zarzutem korupcji szefa bytomskiej Kliniki Chirurgii Naczyniowej i wojewódzkiego konsultanta ds. chirurgii naczyniowej, prof. Marka M. Przedstawiono mu ponad 20 zarzutów dotyczących łapówek na kwotę kilkunastu tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Śląska policja zatrzymała pod zarzutem korupcji szefa bytomskiej Kliniki Chirurgii Naczyniowej i wojewódzkiego konsultanta ds. chirurgii naczyniowej, prof. Marka M. Przedstawiono mu ponad 20 zarzutów dotyczących łapówek na kwotę kilkunastu tys. zł. *

O sprawie napisał w sobotę regionalny dodatek do "Gazety Wyborczej". Fakt zatrzymania Marka M. w czwartek i postawienia mu dzień później zarzutów o charakterze korupcyjnym potwierdził w sobotę PAP Adam Jachimczak z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Katowicach.

"Lekarza zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z korupcją śląskiej policji. Śledztwo w tej sprawie prowadzi bytomska prokuratura. Tamtejsi prokuratorzy prosili, by nie podawać szczegółów sprawy ze względu na dobro trwającego postępowania" - wyjaśnił Jachimczak.

Jak napisała "GW", powołując się na własne źródła, prokuratura podejrzewa Marka M. o branie łapówek za przyjmowanie pacjentów na oddziały lub przeprowadzanie operacji. Udowodniła mu przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości łącznie kilkunastu tysięcy złotych.

Gazeta dowiedziała się, że profesor miał pierwotnie zostać aresztowany. W piątek śledczy mieli powiadomić sąd, że pod koniec dnia trafi w tej sprawie odpowiedni wniosek. Po południu jednak najprawdopodobniej zmienili zdanie i zwolnili lekarza do domu. (PAP)

mtb/ pad/

Tagi: korupcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz