Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Wyłudzał pieniądze, oferując pracę lub remont

0
Podziel się

25-latek z Żor (Śląskie) wyłudzał pieniądze, obiecując pracę za granicą lub
wykonanie remontu mieszkania. Oszust został aresztowany. Policja podejrzewa, że nabranych przez
niego osób może być znacznie więcej, i prosi pokrzywdzonych o kontakt.

bEqNqQKZ

25-latek z Żor (Śląskie) wyłudzał pieniądze, obiecując pracę za granicą lub wykonanie remontu mieszkania. Oszust został aresztowany. Policja podejrzewa, że nabranych przez niego osób może być znacznie więcej, i prosi pokrzywdzonych o kontakt.

O zatrzymaniu i aresztowaniu oszusta poinformował w sobotę zespół prasowy śląskiej policji. Jak poinformował nadkom. Tomasz Gogolin ze Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mężczyzna m.in. oferował pracę na plantacjach winogron w Portugalii, pobierając zaliczki na rzekome koszty transportu.

"Pobierał również zaliczki na poczet remontów mieszkań, a następnie zrywał kontakt z pokrzywdzonymi" - powiedział nadkomisarz. Od jednej z pokrzywdzonych przestępca wziął np. tysiąc zł zaliczki na materiały budowlane, od innych po sto zł na wyjazd do Portugalii.

bEqNqQLb

Mężczyzna reklamował swoje usługi w ogłoszeniach rozklejanych na słupach i tablicach ogłoszeniowych. Przy sporządzaniu umów z potencjalnymi zleceniodawcami, którzy odpowiedzieli na jego ogłoszenie, podawał fałszywe dane. Według śledczych, świadczy to, iż nie zamierzał wywiązać się z umów.

Na wniosek policjantów oszust został tymczasowo aresztowany; grozi mu do ośmiu lat więzienia. Wiele wskazuje na to, że krąg pokrzywdzonych znacznie się powiększy. Policja apeluje o kontakt do tych ofiar oszusta, które dotąd nie powiadomiły o tym, że zostały pokrzywdzone.

Zgłoszenia przyjmowane są w komendzie policji w Żorach - osobiście lub pod numerami telefonów: 32 470 02 81, 32 478 82 32 oraz 32 478 82 00. Można też zadzwonić na numer 997 lub 112 albo skontaktować się z najbliższą jednostką policji.(PAP)

mab/ par/

bEqNqQLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)