Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
13.04.2008 11:08

Śląskie: Wypadek karetki pogotowia - załoga w szpitalu

(dochodzą szczegóły)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą szczegóły)

13.4.Częstochowa (PAP) - Trzyosobowa załoga karetki pogotowia trafiła w niedzielę rano do szpitala po wypadku, do którego doszło na drodze prowadzącej do Koniecpola w powiecie częstochowskim.

Poszkodowani są dość poważnie poturbowani, jednak ich życie nie jest zagrożone. Najciężej ranny jest sanitariusz, który ma złamaną nogę i kciuk. Lekarz i kierowca są lżej ranni, doznali głównie potłuczeń. Trafili do szpitala w Częstochowie na Parkitce.

Do wypadku doszło rano w miejscowości Św. Anna w powiecie częstochowskim, a nie - jak wcześniej informowały służby ratunkowe - w pobliskiej miejscowości Knieja.

Według informacji policji oraz służb kryzysowych wojewody śląskiego i powiatu częstochowskiego, karetka marki mercedes z nieustalonych dotąd przyczyn na prostym odcinku wypadła z drogi i wpadła do rowu po tym, jak kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Krótko po wypadku kierowca mówił policjantom, że samochód miał awarię. Policja zabezpieczyła uszkodzony ambulans do stosownych badań, aby sprawdzić tę wersję.

"W chwili wypadku warunki na drodze oraz widoczność były dobre, ruch był bardzo niewielki. Nie można wykluczyć, że przyczyną zdarzenia była np. nadmierna prędkość" - ocenił nadkom. Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Gdy doszło do wypadku, wewnątrz sanitarki była tylko załoga, ambulans nie wiózł już pacjenta. Wracał do stacji pogotowia w Koniecpolu z Blachowni, skąd wcześniej odwiózł chorego do domu. (PAP)

mab/ hes/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz